Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
207
...
253
>
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
05 февруари 2022
Черната ръка не ми изглежда да е тази на Саурон.
Според мен сериала трябва да е задължително във възхвала на политкорекността.
Иначе грандиозния бюджет просто няма как да бъде оправдан.


https://www.deviantart.com/artlover67/art/The-Lord-of-the-Rings-The-Rings-of-Power-Posters-905879750

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
14 февруари 2022
Доктора голяма мешеница

това ми мирише на епик фейл

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
14 февруари 2022
За Доктора съм хайпнат горе-долу, за Лорда - изобщо, особено след трейлъра).
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
14 февруари 2022
Новият филм на Джордан Пийл ще е поредната зверска лудница, той е един от малкото модерни хорър режисьори, които буквално смазват. Страхотни бяха и Get Out, и Us, а в Nope явно пак ще има оригинални идеи Факт, е че основно герои в неговите филми са чернилки, но винаги има тънка закачка с расизма, без да се минава разумната граница. За много хора Get Out е скандална формулировка на взаимоотношенията "бели-черни", мен ми допадна на макс Жалко, че едва ли ще видим Nope по кината ни през лятото, а ще трябва да се сваля от замунда..


Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
14 февруари 2022
Хич не му е тънка закачката с расизма, ами баш около тази идея се въртят филмите му, при това като силно натрапчива метафора. В Get Out даже няма и метафора. Иначе ми харесват филмите му, прави добър хорър - нещо като ранния Шаямалан. Любопитен съм и за този NOPE. Надявам се няма да е толкова расистки като предните му.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
14 февруари 2022
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
08 март 2022
Вчера имах удоволствието да гледам един от най-добрите европейски филми в личната ми класация.
"Прозорецът отсреща" от 2003 година. Няма да го намерите в замунда, много е ниско нивото на филма, за да бъде там Хванах го случайно по БНТ3 и толкова много ме грабна музиката и сюжета, че си го върнах обратно и си го изгледах целия. Феноменална роля на Джована Медзоджорно, изключителен филм! Ако случайно някъде го намерите или засечете, гледайте го, няма да съжалявате
https://www.imdb.com/title/tt0352343/?ref_=nv_sr_srsg_0
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
08 март 2022
Подценяваш замунда. Има си го, но с оригиналното заглавие, не с поангличанченото
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
08 март 2022
Хм, не можах да го намеря, явно щото търсих с английското )
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
28 март 2022
Раздадоха Оскарите, като цяло без особени изненади, който трябваше да вземе награда си я взе.
Уил Смит и Крис Рок- няма какво да ги коментирам, толкова зле скалъпен "шамар" няма и в най-ниските кеч дивизии в Щатите. Да не говорим, че Смит взе Оскар за роля, в която е В ПЪТИ по-слаб от други негови филми, за които заслужаваше Оскар като "Преследване на щастието", "Седем души" и "Али". Дори в един "Аз съм легенда" ми стоеше по-убедително, отколкото като таткото на сестрите-мутанти.
За Частейн съм доволен, като цяло любима актриса и съвсем заслужена награда.
Най-важното беше обаче великия Цимер да вземе най-накрая Оскар след Цар Лъв за епичния саундтрак на Дюн (който странно защо, доста от вас оплюха тук). Кемпиън за режисьор логично, а филм на годината КОДА. КОДА-та още не съм си го причинил, но според Благой Иванов (който е любимия ми кинокритик) е взел АБСОЛЮТНО НЕЗАСЛУЖЕНО наградата само заради социалната група, към която е насочен (глухонеми), а не заради посланието и смисъла си. Естествено, много лесно смилаем и затова заслужаващ награда според старчетата в Академията.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
29 март 2022
Клоня, че ударът е истина. 70:30 засега.
Иначе не ми пука за самите оскари.

Иначе последните гледахме филми с приятелката:

The Eight Hundred / https://www.imdb.com/title/tt7294150/
Хареса ми. Не ме радва, че е доста променено сравнение с истинската история но като филм е силен.Като цяло препоръчвам.

On - drakon / https://www.imdb.com/title/tt4057376/
На мен не ми хареса много, но поне не заспах на този филм. На нея и хареса.

Attraction / https://www.imdb.com/title/tt4731148/
Пак мех но една идея по-добре. На нея и хареса.

Pee Mak / https://www.imdb.com/title/tt2776344/
Ето това вече беше добро също. Мога да препоръчам, накара ме да се усмихна а това не е малко.

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
29 март 2022
Със сигурност е наистина, просто Уил го удари театрално, по актьорски...Според мен искаше да каже "извинявай брато, ама оная мойта вещица така ме погледна, трябва да се направя, че я защитавам" Иначе има такива моменти, които са нагласени - например Рики Джервейс и Стив Карел, но това тук е друго. Никой не би се подложил на такова унижение съзнателно, нито има за какво да го направи Крис Рок.

Иначе както винаги изгледах всички номинирани филми, включително чуждоезичните и документалните. CODA не е никак лош всъщност, но не е чак за оскар определено. Иначе който и да беше спечелил, щеше да е заради социална група.

LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
29 март 2022
Не знам, много ми беше изкуствено, гледах го дори на забавено тоя шамар, Крис Рок се хили като пача през цялото време. Абсолютен фейк И Уил Смит днес се извинява в мрежите. Яко нагласено...
Любо, кой филм ти хареса най-много от всички номинирани филми?
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
29 март 2022
Радвам се за Дюн, макар че събраните оскари не са признание за цялостния филм като артистично произведение, а са главно "технически" оскари - дрехи, монтаж, ефекти и т.н. Разбира се Цимър със саундтрака и Фрейзър с камерата бяха неизбежни, щеше да е скандално ако не получат нищо за тоя епохален труд. Дори факта, че Вилньов не беше номиниран за най - добър режисьор е малко странно, но вероятно с излизането на Part 2 нещата ще са различни, когато вече ще имаме целия филм финализиран. Все пак не съм гледал останалите в борбата и нямам обективно мнение. Трябваше да гледам японския, който сега го дават на София филм фест, но не ми остана никакво време тия дни, а малкото часове заминаха в Elden Ring.
Като гледам Фрейзър може и да вземе оскар за Батман и догодина, защото на IMAXа си беше пиршество. Остава да видим Нолън какво ще направи.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
29 март 2022
пълен ташак - Spider-Man: No Way Home
<
1
...
207
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.