Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
212
...
253
>
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
08 юни 2022
Е той по принцип и в комиксите Блек Адам на моменти прескача от злодей към полу-добър или анти-герой.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
09 юни 2022
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
09 юни 2022
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
09 юни 2022
Не съм мега фен на SW ама сериала е мега зле поне до тук.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
09 юни 2022
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
09 юни 2022
Като си пусна Дисни+ идната седмица, може и да го загледам след втори епизод, но няма да си правя труда да го тегля от торенти.
Иначе ми е доста meh и на мен.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
09 юни 2022
Мандалореца също е доста наивен и детински като целия франчайз, впрочем. За мен единственото, което е по-различно е Епизод 3 и дето вика Данделион - анимираните серии (и на Тартаковски, и CGI-a).
За книгите и комиксите не знам - там почти нямам допир - май навремето четох една от книгите, но не я помня.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
09 юни 2022
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
10 юни 2022
Основното за Star Wars е, че реално е уестърн в космоса. И в последните сериали изглежда са си спомнили това, което е добре.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
10 юни 2022
Аз не мога да си обясня кое му е уестърнското поне на игралните филми СУ, защото и друг път съм го чувал. За Мандалореца и книгата на Дебелия Боба, да, но в старите филми имаш Силата, път на откриване към себе си, самоусъвършенстване, устояване на изкушения и самоопределяне, семейни драми даже - все неща, които не са присъщи на класическите уестърни, където линията се движи основно покрай мачовственост, оцеляване и отмъщение. Хан Соло може да се каже, че е малко тип "каубоец", но филмите не ги виждам уестърни. Може и да не съм ги схванал уестърните, де.
Лукас сам е казвал, че концепцията клони повече към японската култура и митология.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
10 юни 2022
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
10 юни 2022
Е как да не са уестърн старите - забравени градове/планети на границата на цивилизацията, всичко е старо, мръсно и прашно, всеки за себе си, няма закони, освен закона на джунглата (Соло стреля пръв), герои взимат справедливостта в своите ръце и сами се изправят срещу неправдата, местни дерибеи, които мачкат обикновения човек (Джаба) и т.н.. Това са все уестърн теми. Аз виждам много повече точно Леоне, отколкото каквото и да било източно като философия.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
10 юни 2022

lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
10 юни 2022
Е аз не казвам, че Star Wars = Once upon a time in the west. Просто намирам много уестърн, и не само аз. Особено в най-старите и сега в Мандалореца и Боба Фет.

Японска култура не понасям много-много, така че не мога да коментирам за примерите оттам

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
10 юни 2022
<
1
...
212
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.