Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
219
...
251
>
Rostik79
Мнения: 2196
Цитиране
24 август 2022
Изгледах го първи епизод на новите "тронове". Чак феноменално не виждам какво му е, но не е никак зле. Нямаше много cringe моменти, актьорите са добре - на Деймън му личи от 100 километра, че е гадно копеле и ще чакаме удовлетворителната му смърт, след като сме го намразили достатъчно. На краля му давам още 1-2 епизода да е жив.
Хареса ми, че не започнаха директно с 20-30 персонажа и сюжетни нишки; стегнат и праволинеен наратив, но очаквам да почнат да въвеждат от следващите епизоди нови и нови играчи. Декори, реквизит, ефекти - всичко е на очаквано високо ниво. Дано да няма флашбеци, каквито почти отстъстваха от оригиналния сериал.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
29 август 2022
The Sandman - не е лош сериала. Всеки 2 който се появи, негър.. всички двойки единия е негър, обаче е мн дразнещо че всеки 2 е гей, лезбо или траверс.. мегааааа дразнещо е това.
LethianDream
Мнения: 2498
Цитиране
29 август 2022
Гледах Nope! вчера и се смазах.
Велико е това негро Джордан Пийл, и трите му филма досега ме разбиха от кеф.
А копеленцето е гнусен обратен расист (смисъл, не че е педал, а просто мрази белите) и би трябвало да го хейтя яко. Ама няма как да стане- тоя пич тотално обърна целия хорър жанр с хастара нагоре. Може би най-яките сценарии в целия хорър жанр са негови. Така беше в Get Out, така беше и в Us, така е и сега в Nope!
Кики Палмър смаза като екстровертната чернокожа мацка, Калуя си игра това, което винаги е играл- почти ням интроверт, ама пак си беше пич и готин. Култови лафове като "Мръсно негро", изказан от нашата чернокожа мацка към белия "боклук" или "Ще излизам да се забавлявам" на интроверта Калуя
(ЛЕК СПОЙЛЕР) Сцената с "кървавата" къща е една от най-добрите хорър сцени, които някога съм гледал

Nope! - абсолютно задължителен за всеки фен на сай-фай/хорър жанра. Ходете на Аймакс да го гледате, защото се носят слухове, че в средата на септември всичко ще приключи със Cinema City и ще ни остане само кино Arena, неизвестно докога

Rostik79
Мнения: 2196
Цитиране
29 август 2022
darkblue написа
The Sandman - не е лош сериала. Всеки 2 който се появи, негър.. всички двойки единия е негър, обаче е мн дразнещо че всеки 2 е гей, лезбо или траверс.. мегааааа дразнещо е това.

Че аз до 7ми епизод го гледах и освен във втори епизод женския вариант на Константин, не се сещам за други геЮви ... или съм пропуснал нещо ...

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
29 август 2022
ми май доста си пропуснал, не знам как го гледаш мога да ти изброя , но не е само константинката, ако кажеш ще ти изброя всички от всяка серия
The_Doctor46
Мнения: 1758
Цитиране
29 август 2022
Аз сериали не гледам,но няма да се учудя ако има много гей двойки. Ей го,докато играх Валхалата,ми излезе сърчице(любовната опция) ,играейки с мъжкия персонаж на поне десет места,говорейки с мъже. Един единствен път с женско NPC. То бива ама,чак пък толкова.
morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
29 август 2022
Eivor по канон е жена. Намираш и между документите в играта името ѝ Eivor Varinsdottir - двете са женски имена. Но понеже носи в себе си и гените на ********, анимусът се обърква и не може да определи точно полът ѝ. И затова ти дава да избираш.
Rostik79
Мнения: 2196
Цитиране
30 август 2022
Може би ги пропускам тези гей-изпълнения без да ги "регистрирам", защото не ме дразнят толкова и просто минават и заминават като част от наратива, която няма особено значение. Пък и на моменти ако усетя някой скучен и безсмислен диалог направо превъртам, та може и да съм изтървал туй-онуй.
lyubohar
Мнения: 3034
Цитиране
30 август 2022
Гледах първите две серии от новия GoT. Лично за мен липсва много от вайба на оригиналния, особено първите му сезони. Кастът е тотална щета за мен...Като изключим новата dragon-girl, която е интересна и запомняща се. Но горе-долу само тя. Диалозите са много по-слаби - директно по темата, на елементарно ниво и с адски много...как се казваше тоя подход, при който липсваща информация за минали събития се предоставя чрез диалога? Примерно "Когато преди 15 години те направих шеф на стражата, го направих защото....". Можем да се сетим сами, че си го направил шеф на стражата, баси, не сме полуидиоти. И важните детайли да се изградят с времето. Примерно Нолан това го ползва много, мега cheap ми идва. Може би е малко рано за заключения, но това е което си мисля до момента.
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
30 август 2022
Експозиция?

Не съм гледал още сериите, но имам едно на ум. Смисъл то целия този сериал се опира на откъслечни разкази от книгите + фиктивната история на Таргариен (Fire & Blood), която се чете по-скоро като историческа книга. Първите сезони на GoT много здраво се опираха на книгите, доста от диалозите(едни от най-запомнящите се от първия сезон са буквално едно към едно). А Мартин въпреки изобилието си от проблеми, пише доста прилично диалозите.

Тук не знам той какво и дали е имал влияние, но самият материал е по-крив за екранизация.

По-успешно може би щеше да е, ако бяха екранизирали Tales of Dunk and Egg.

Пак казвам, не съм гледал нищо още, коментирам просто това, което екранизират.

Rostik79
Мнения: 2196
Цитиране
30 август 2022
Аз ги гледах първите два и съгласен напълно с Любо. Диалогът е адски скучен и безидеен, но поне отдалече си личи кога ще се каже нещо, което ще има отражение на историята и нещо, което е от сорта на "аз много обичах жена си, но тя умря..." и можеш да скипнеш 1-2 минути напред.

Доколкото знам, Мартин няма никакво участие в направата на този сериал.

lyubohar
Мнения: 3034
Цитиране
30 август 2022
@nightwarrior: експозиция, да. Всеки път я забравям; трябва да си я запиша някъде, предвид колко ме дразни и ми бърка в очите

@Rostik79: уж името му беше навсякъде по надписите, но не съм се заглеждал точно като какъв, честно казано ще загледам специално.

Rostik79
Мнения: 2196
Цитиране
31 август 2022
Всъщност май не съм прав за Мартин - изглежда има по-сериозно участие в сериала, отколкото мислех:

https://theblast.com/302578/george-rr-martin-game-of-thrones-more-influence-house-of-the-dragon/

LethianDream
Мнения: 2498
Цитиране
31 август 2022
Първият епизод мен лично си ме смаза, беше си буквално най-доброто от ранните сезони на GoT. Но вторият беше на доста по-ниско ниво и като цяло разочарова. Ще видим нататък, аз съм умерен оптимист, по-зле от последния сезон на GoT няма как да бъде, а и драконите ме радват, много повече от селяните Старки на север и разни помаци на юг. Има си мъдрост, има си някаква тънка форма на злоба и самодоволство, че са нещо по-велико от другите кланове и това радва при Таргариените Иначе ако се върнем на диалозите, те никога не са били силна част както на Мартин, така и на стария сериал. Ако искам силен диалог/монолог, ще си пусна стария Соларис на Тарковски или нещо на Бергман/ Куросава. Да искаме от комерсиален сериал силен диалог е като да искаме Доктора или Лудничаря да спре да играе соулс игри- това няма как да се случи
П.П. И пак диалозите в Дракона са по-силни от Брейкинг Бед и всички умрели сериали, които възхвалявате (особено Любо), малко да ви тролна аз
lyubohar
Мнения: 3034
Цитиране
31 август 2022
LethianDream написа
малко да ви тролна аз

Ти по-скоро отбелязвай когато не тролиш, че да знаем да четем
Ти като фен на Нолан, мисля че са right up your alley диалозите, да тролна back и аз

Edit: Nope е жесток иначе.

<
1
...
219
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.