Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
223
...
251
>
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
19 октомври 2022
Набелязал съм да го гледам, че и без това хорър-жанра е в тотална криза.
А оценките не са чак толкова ниски в ИМДБ.

Hellraiser (2022): 6.1/10
Hellraiser (1987): 6.9/10
Hellraiser 2(1998): 6.4/10

LethianDream
Мнения: 2503
Цитиране
19 октомври 2022
За хорър филм шестица е направо деветка. Първият SAW и The Ring, които са сред най-добрите хоръри за мен изобщо имат съответно 7.6 и 7.1 оценки в помиярщината имдб. Там, където Шоушенка е най-великия филм за всички времена... Със сигурност ще гледам новия Хелрейзър в даден момент, спомням си, че си бях правил маратон на старите и бях стигнал до петия Хелрейзър, който пак си ме кефеше.
Рос, къде е кризата в хорър-жанра, японците и корейците не спират да правят свинщини Виж, зад Океана наистина си е в криза жанра, но никой не те ограничава да гледаш само там...
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
19 октомври 2022
Имаше период, в който гледах азиатски, но развих леко непоносимост към пресиления и напевен тон на японската и корейската реч. Все едно преиграват през цялото време и постоянно спамят възклицания (които всъщност са си нормални думи, но поради това, че са от една сричка звучат като възклицания).
LethianDream
Мнения: 2503
Цитиране
19 октомври 2022
Така е, но ако се абстрахираш от това, правят невероятно качествено кино, не само в хорър/трилър жанра. Но не е за всеки това и напълно те разбирам.
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
19 октомври 2022
Доста е дразнещо наистина, сега гледам Squid games и доста ми бърка в здравето. Иначе сериалът е добър. Но това важи по-скоро за Корея/Китай, японците не говорят така. Сайбърпънк директно го смених на английски - предпочитам да слушам Джанкарло Еспозито, вместо да ми се карат на японски
LethianDream
Мнения: 2503
Цитиране
07 ноември 2022
Пуснах си Прайм-а специално за The Peripheral и не сбърках. Изгледах само първия епизод тази сутрин и се смазах. Адска сила. От създателите на Западен свят Лиса Джой и малкия Нолан. И по книгата на гениалния Уилям Гибсън, който е създател на термина "киберспейс". Довечера смятам да изпукам останалите три излезли епизода накуп
Сюжетът накратко- недоебаната мома Флин (Клоуи Грейс Мориц) се грижи за болната си сляпа майка в затънтено селце в Щатите и бачка в местната железария, когато получава странна пратка от колумбийска(!) фирма -устройство, подобно на шлем за глава, което се свързва по странен начин със синаптичните ти нерви и буквално усещаш всичко, което се случва, докато си извън тялото си, сякаш си там. А може би наистина СИ там?
Първият епизод ми отнесе главата. Дано да успеят да задържат това силно начало, силно препоръчвам!
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
07 ноември 2022
@LethianDream - не е лош, интересен е, но очаквах повече. Да, само 4 епизода са до момента, но някак си му липсва още нещо.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
11 ноември 2022
vampirrre
Мнения: 20
Цитиране
15 ноември 2022
Направих грешката да отида с група приятели на прожекция на The Smile. Някак си не е добре за филм на ужасите да се чува повече смях в кино залата, отколкото възгласи на страх. Идеята на филма е добра, но изпълнението беше поне за мен под всякаква критика. Усмивката на персонажите, която трябваше да е травмираща, зла, предвещаваща нещо меко казано неприятно, изглеждащо като такава на дебил. Сценарият няма да го коментирам, можеше къде по-добре да бъде. След прожекцията погледнах оценката на филма в IMDB - 6,7. Някак си не мога да се съглася с нея. От вас разбирам, че има нов Hellraiser, задължително ще го гледам, поредицата ми е сред любимите.
vampirrre
Мнения: 20
Цитиране
15 ноември 2022
Имам някакви очаквания и към хорърчето за Winnie-the-Pooh: Blood and Honey, но е по-скоро заради нестандартната идея, отколкото заради нещо друго. Предполагам, че в крайна сметка ще остана силно разочарован от заглавието, но да видим, дано не съм прав.
LethianDream
Мнения: 2503
Цитиране
15 ноември 2022
Смайл го водеха за някакъв едва ли не шедьовър на ужаса- оценката му в имдб предвещава точно това, като имаш предвид, че великите Предизвестена смърт и Убийствен пъзел 1 имаха седмици, а то какво излязло.. Жалко, смятах да го гледам на кино, а явно няма да си струва и ще го отложа за лаптопа Блъд и хъни ще е шит според мен, но виж Терифайър 2 ще се гледа- уникално здрав грим и кървища се леят там според трейлъра и снимките, които съм гледал.
vampirrre
Мнения: 20
Цитиране
16 ноември 2022
LethianDream и според мен Пух ще е шит само като гледам постера и трейлъра, но ми е интересно каква помия ще са забъркали . Терифайър 2 няма да го пропусна.
vampirrre
Мнения: 20
Цитиране
20 ноември 2022
Изгледах новият Hellraiser, останах леко разочарован. Някак ми липсваше цялостното усещане от началото на поредицата. Образите на ценобитите, най-вече на Pinhead ми бяха слаби. Разбирам, че това трябва да е рибуут на поредицата, но се надявах на нещо повече.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
23 ноември 2022
Аз като човек, който е доста далеч от хорър жанра, освен ако не е потопен в сай фай атмосфера, не съм гледал нищо от Hellraiser, вероятно скандално за много хора, но се каня да го почна от самото начало, понеже един приятел ми разказа доста покрай самите базирани книги, окултното и демонологията, които са ми по - скоро любими литературни и философски теми, но не и кинаджийски.

Понеже се заговори за филмиране на Хиперион, ще е любопитно как ще се справят особено с хорър историята на свещеника, защото там летвата е много високо за усещане на болка и футуристична митология...

morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
28 ноември 2022
Аз въобще не мога да си представя Hyperion във формат на филм. Как ще сместят шесте + една истории дори в 3 часа без да ги орежат не знам.
<
1
...
223
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.