Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
224
...
253
>
Rostik79
Мнения: 2216
Цитиране
28 ноември 2022
Хиперион ако е на игрален филм, ще е нещо като Gunslinger-a по стивън Кинг - "екранизация по мотиви на еди-кое си произведение". За сериал има повече шанс да се получи нещо.
Стрелецът, пък беше перфектната основа точно за скъп и епичен сериал по начина, по-който е написана поредицата.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
02 декември 2022
Негър -> чек.... но кой ли трансформърс ще е гей

vldir
Мнения: 1808
Цитиране
14 декември 2022
www.skyshowtime.com регнах се тука за 2лв. Има готини филми. Завръщане в бъдещето, Мисията невъзможна и...абе доста по-добре от HBO
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
14 декември 2022
Доста добра оферта, мерси. Иначе какво му е на HBO, най-яките сериали са техни, всичко е преведено. Единственият проблем е, че всичко хубаво е изгледано

Едит: не е ли по-скоро 4лв?

Rostik79
Мнения: 2216
Цитиране
14 декември 2022
Аз като гледам каталога - някои неща вече ги има в другите стрийминг услуги. Трябва да видя дали ТВ-то ми има приложението, че за ПС5 няма, а през компютъра ми е по-неудобно да гледам (няма дистанционно, например).
LethianDream
Мнения: 2533
Цитиране
14 декември 2022
Е, то в Диснито има мега здрав каталог с много филмови заглавия (много по-богат каталог спрямо HBO), аз затова го държа основно, не заради помийките на Дисни, които пускат.
Rostik79
Мнения: 2216
Цитиране
14 декември 2022
И Дисни имат яки неща - аз оня ден си гледах бруталната класика "13-тият воин" с дъщерята, а има и купища други филми и сериали. Също и Амазон имат приличен каталог и яки ексклузиви. Нетфликс и ХБО са ясни. Абе има какво да се гледа. Буквално не разбирам хора, които казват "ми няма нищо за гледане".
vldir
Мнения: 1808
Цитиране
14 декември 2022
Дисни пуснаха ли субс?
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
30 декември 2022
От Август 2022 започнах отново да чета книгите на вещера от Анджей не бързах и в момента съм до средата на петата "Огнено кръщеме". Прегледах и сериала на нетфликс. Не си давах сметка до сега колко се разминава сериала с книгите и как развалят по най-мизерният възможен начин вече написаната история.

Първият сезон сякаш най-много се доближаваше до книгите, въпреки че объркващ и много смесваха моменти от първата книга "Последното желание" и втората "Мечът на съдбата". Изнясниха ми се много неща след прочитането на двете книги и наистина съдбата се оказа доста главна тема в книгите, докато в сериала се повтаряше всеки епизод, докато стана досадно, но като цяло е много повече съотвества на оригиналната история.

Вторият сезон обаче единствено първият епизод беше читав, смисъл за сериала, не помня такова събитие в книгата. Другото "хубаво" беше и обучението на Цирила, въпреки че не видяхме краят на третата книга "Кръвта на елфите", когато Цири е взета от храма на Мелителе от Йенефър, за да я обучава тя, а не тази в храма. Имаше пак епизоди и сцени от четвъртата книга "Време на презрение" като мисля, че едно от тях беше това събиране на магьосничките преди Цирила да заниме за обучение в Аретуза, но отново това в сериала не беше така. Няма да коментирам баба Йага, въобще нямаше смисъл по този начин да променят вече написана история, не разбирам защот нетфликс си правят този труд като вече го имат наготово написано. Целият конфликт между елфите и хората беше простотия в сериала, нямаше го момента когато Гералт и Цири са с джуджетата на Ярлен Зигрин и се разкарват през горите на Scoia'tel, като Цири решава да се отклони с коня, Гералт я намира в стар елфически храм и и обяснява какво станало с храма и елфите в гората. Нямаше също още много моменти, даже не съм сигурен вторият сезон повече май е към третата книга, но не баш.

Абсолютна простотия е сериалът, макар че да си призная за хората, които за пръв път чуват както е това "Вещерът" може би сериалът не е толкова лош. Не знам сега след махането на Хенри и ниските оценки на другата им простотия "Blood Origin" как ще се развият нещата. Нядавам се просто след третият сезон да се откажат и да вземат да се стегнат малко, евентуално след 10 години да прдължат с Вещерът.

LethianDream
Мнения: 2533
Цитиране
30 декември 2022
Заеби Уичъра, пускайте всички да гледате "1899"- това е Сериалът на годината!
Изклах 5 епизода досега, много хора ме спойлнаха, че финалът съквал, но аз никога не гледам филм или сериал за финала. Даже твърде често финалът, особено на сериал, е скапан и не на място.
Трябва да им вдигнат статуи на Янте Фрийзе и Баран Бо Одар за това, което направиха в Дарк и което правят сега в 1899- абсолютна ментална касапница- велики!! To сюжет, то актьорска игра (феноменална Емили Бийчъм като Мойра Франклин), то паранормални лайна, зяпва ти ченето, особено след трети епизод. Браво! Препоръчвам, гледайте го!
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
30 декември 2022
Само видях екипа на Дарк и бях дотам
LethianDream
Мнения: 2533
Цитиране
30 декември 2022
Е, Дарк е най-великия сериал евър, мейт Или поне в топ 3 на най-великите! Oh, wait, ти се кефеше на оная шитня Breaking Bad
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
30 декември 2022
Breaking bad не ми е сред най-топ сериалите, макар че със сигурност е друга вселена спрямо Дарк (макар че не знам как можем да сравняваме тотално различни жанрове). Дарк го изгледах целия, защото имаше страхотна атмосфера, музика и каст. Откъм история, диалози и развитие на образи обаче има мноооого какво да се желае
LethianDream
Мнения: 2533
Цитиране
31 декември 2022
Страхотен беше Дарк и в шестте споменати от теб главни стойности на сериал/филм
Но даже бих казал, че в "1899" са развили още повече историята и образите най-вече и са надминали себе си, абсолютен майнд-бендинг епос е станал. Задължително му хвърли едно око, като имаш възможност, за мен лично това е най-силния нов сериал от доста време.
Rostik79
Мнения: 2216
Цитиране
01 януари 2023
Изгледах го 1899 и ме изкефи - дори повече от Дарк, на който още трети сезон не съм гледал. Спира ме това, че съм позабравил предните сезони и ми е доста омотано кой какъв беше, от коя времева линия и т.н... Гледах recap, който още повече ме обърка.

По Дисни+ изгледах The Old Man с Джеф Бриджес - страхотен трилър-екшън-драма. Диалозите може малко вповече да дойдат на някой, но са много интелигентни и смислени и почти не досаждат.

The Cabinet of Curiosities по Нетфликс бива. Хорър-антология, всеки епизод си е за себе си от различни режисьори. Някои епизоди бяха леко безсмислени някак си, но всичко е добре заснето, с добри ефекти и т.н..

Сега съм на 5ти епизод на The English с прекрасната Емили Блънт (като разкара оня глупак Красински мисля да си я взема за жена ). Сериалът не е кой знае какво като цяло иначе. Нов прочит на "дивия запад", но според мен пълен с нелогични неща като например индианец в американската армия, на когото американците козируват (по това време, знаете, на индинаците се е гледало като на плъхове или хлебарки и е имало парична награда за всеки убит червенокож). А също така и индианец-престъпен бос в територия на бели. Не вярвам да е имало такива неща по това време.

<
1
...
224
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.