Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
227
...
251
>
Rostik79
Мнения: 2200
Цитиране
16 януари 2023
Погледах 20-тина минути от първи епизод на The Last Of Us сутринта преди да тръгна към работа и бих казал, че доста ми хареса. Преглъщам трудно че за дъщерята на Джоел са сложили пак някакво негърче (wtf!), но всичко останало ми се стори страхотно. Говоря за самото избухване на пандемията или буквално първите 20-30 минути от играта. Някои моменти са пресъздадени буквално 1:1. Мисля, че за пръв път се кефя толкова на игрова екранизация.
Нататък да видим как ще е де...
LethianDream
Мнения: 2500
Цитиране
16 януари 2023
Да, ще се гледа сериала, въпреки че съм мега скептичен, след като съм играл игрите. Просто само като видях коя коза са избрали за Ели, нищо подобно нито като излъчване, нито като физическа прилика с оригиналния персонаж.
Типичен УОК ще бъде, щом негърче е детето на Джоел
Все пак отвътре ме стърже да го гледам и ще ударя довечера първия епизод, и без това няма днес мачове от Серия А или Висшата лига.
Сигурно ще си пусна и новата помийна яма на БНТ "Войната на буквите" да се посмея, че вчера не можах.
Деян Донков бил трагичен като цар Симеон според мнения на приятели
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
16 януари 2023
Е тя дъщеря му и без друго е "епизодичен" персонаж. Аз съм разочарован от актрисата дето играе Ели също, но главно заради визия, ако може да играе, здраве да е. То без друго не могат да намерят такова говедо да изиграе Аби във втори сезон. Може би Арнолд с дълга коса като в Конан, ама вече е дърт.
Rostik79
Мнения: 2200
Цитиране
16 януари 2023
И аз гледам да не се ядосвам за избора на актьори, освен ако не са съвсем очевидно неадекватен избор. Педро Паскал ми е ОК за Джоел и Диего Луна за Томи. За Ели ми е твърде антипатично това момиче от Игра на Тронове, но предстои да го видим.
Интересен момент за сериала е, че жената, която озвучава в играта Marlene [ВНИМАНИЕ СПОЙЛЕР!](чернокожата жена, която отглежда Ели и е от Светулките и която Джоел убива в края на играта) играе същия персонаж и в сериала. Това мисля е рядко срещано някой актьор да е пресъздаден от себе си и в live-action адаптацията.
Актьорът, който пък пресъздава Бил (пича, дето живееше сам в едно селце и го беше опасал цялото в капани) е направо 1:1 с героя от играта.
***
Пардон: не е Диего Луна, а другият "Луна" - Габриел Луна. И даже не са и братя.
vldir
Мнения: 1805
Цитиране
16 януари 2023
Епизода беше добър, че чак ми се доигра пак играта.
vldir
Мнения: 1805
Цитиране
16 януари 2023
Rostik79
Мнения: 2200
Цитиране
16 януари 2023
И аз го изгледах вече и колебливо бих казал, че най-после имаме що годе адекватна екранизация на игра, ако може да се съди по първия епизод. Досега всички екранизации, които съм гледал са все интерпретации по играта като Макс Пейн или TOMB RAIDER, изкривяват основната история и я пращат в друга посока като ДУУМ, инфантилни лъскави приключения като Uncharted или са откровено нискобюджетни, бутафорни straight-to-VHS В-филми с рейтинг от порядъка на 3,5/10 като голяма част по принцип от екранизациите (ако не знаете, има екранизации на великия Уве Бол по игрите Far Cry, Alone in the Dark и Postal).

Тук за пръв път виждам филм, който следва почти плътно и с минимални отклонения сюжета на играта, дори и чисто кинематографично до ниво повтаряне на някои сцени направо 1:1. Декори, облекла, реквизит - всичко е на високо ниво. Личи си високият бюджет. Освен това е отделено много внимание на всеки детайл от играта и е пренесен адекватно в сериала - униформите, сградите, атмосферата ... Усвща се, че човекът, който е правил играта има сериозно влияние и в екранизацията - именно мисля, че това отличава ТЛОУ от останалите адаптации, където просто продават правата на някое студио и оттам нататък почва някаква излагация.
Добрата картина я разваля малко момичето, което играе Ели - един от най-важните персонажи. Сори, ама това момиче ми изглежда като да е с лека форма на аутизъм заради странната форма на лицето и обратната захапка.
Съмненията ми относно Педро Паскал са напълно разсеяни - пичът се справя доста добре с ролята и го припознавам като Джоел от играта.
Чакам с нетърпение следващия епизод.

lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
18 януари 2023
Напълно споделям горното. Препдолагам и с Ели ще свикнем, но и на мен ми е леко неподходяща. Актрисата ми харесва иначе, беше файн в GoT.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
18 януари 2023
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
18 януари 2023
Така е - фактът, че знаем точно какво ще се случи, убива доста от кефа. Жена ми го гледа със съвсем различни очи
Mitko6000
Мнения: 1206
Цитиране
18 януари 2023
Аз също го изгледах току що. За момента, доста ме грабна. Да, някои от ключовите моменти ги знам (като например края на 1 епизод с разкритието за Ели, което няма да спойлвам, в случай че има хора неиграли играта, последните 10 години ), и не ме грабват толкова колкото други, които тепърва го изживяват, но пак ми държи интереса доста.

Хареса ми как някои неща са доразвити, като например когато показват как Сара всъщност подготвя подаръка на баща си. Този тип сцени не ми бяха Meh, и мисля че спомогнаха за експозицията преди апокалипсиса. В играта, е логично да ги няма, тъй като идеята е да се поддържа темпо, и играча да научава за героите в движение. Но там, пак е игра, и въпреки филмовия стил, трябва нещата по-бързо да се въведат, мисля. Иначе ще има оплакващи се геймъри, че било скучно в началото, както при други игри, тежко опряли на история, като RDR 2.

Също адски много харесах визията. Някои от разбитите коридори и атмосферата са 1 към 1 едно с играта. Даже ме хваща носталгия заради concept art-а който съм гледал преди 10+ години.

Единственото нещо, с което не съм свикнал напълно, е колко актрисата, играеща Ели, не прилича на нея. Глас и поведение добре ги докарва, ама визията хич не ми напомня на Ели. Предполагам, че ще свикна, но за момента отвреме-навреме ми идва на ум, докато я гледам. От Педро Паскал пък съм приятно изненадан. Не само поведението на героя, но и визията са му докарали, що годе достоверно, и му се получват нещата доста добре.

Като цяло, фактът, че не съм играл играта от много време, и някои моменти са ми избледнели, помага за интереса ми. Последно мисля, че я врътнах началото на 2017 още на PS3. Даже има сцени при които си мисля: "Това имаше ли го в играта или е ново? Не се сещам, но е яко". Така или иначе, исках да я мина отново, на 5-цата този път, но римейкът още е прекалено скъп, като се има предвид че е игра на почти 10 години. Като поевтинее малко, ще го взема. Но, за момента сериалчето запълва дупката, и е много добро попадение. Дано така и продължи.

lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
29 януари 2023
https://www.imdb.com/title/tt7322224/
Препоръчвам, отдавна не бях гледал такава бруталия...Не се подлъгвайте по първия половин-един час
LethianDream
Мнения: 2500
Цитиране
30 януари 2023
Мерси за препоръката, Любо, доста се говори за този филм напоследък, ще видя дали има защо.
Миналата седмица бях отпуска и погледах малко филми и сериали, които бях пропуснал по една или друга причина. Та по-долу ще опиша впечатленията си.
Последният Батман го изгледах и не мога да разбера какви са тези подмятания, че бил едва ли не най-силния Батман, дори по-добър от трилогията на Нолан. Аз като Ноланист мога само да кажа: Ебавате ли се? Ридъл-а някакъв нърд ала масов убиец в Щатите от 60те, Жената-котка- черна лесбийка. Не е сериозно. Все пак респект за Патинсън, напълно сносно си игра Батман, разбира се, не е Бейл, но все пак игра стабилно.
От мен една солидна 7.5 за филма, но нищо общо с шедьоврите на Нолан и Бъртън.
Изгледах и Морбиус, доста приятно филмче за Марвел персонаж. Не разбрах защо толкова е оплюван филма, може би имах и твърде малко очаквания и приятно ме изненада. Много стабилен Мат Смит като лошкото, мисля, че това момче е сред откритията в съвременното кино.
Започнах и Алиса в граничната земя- много добър японски сериал, приятни герои и сюжет, но малко ми повтарят Скуид Гейм (смисъл, първо гледах Скуида и сега игрите не са ми толкова интересни). Все пак много добро ниво, изгледах 5 епизода, вероятно днес или утре ще приключа първия сезон. Катерачката ме държи засега, за съжаление главният герой (макар че е геймър), по никакъв начин не мога да съпреживявам с него за разлика от главния герой в Скуид гейм. В Алисата няма така добро обрисуване на вътрешната психология като в Скуида, тук повече се набляга на екшъна и действието, което не е лошо..но просто не е достатъчно за сериал-шедьовър.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
30 януари 2023
Последния батман e пълен ташак.... даже не ми се занимава да пиша за шитните в него.

Алисата - има повече екшън и мистерия. То май излязоха заедно тея сериали.

lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
30 януари 2023
LethianDream написа
Все пак респект за Патинсън, напълно сносно си игра Батман, разбира се, не е Бейл, но все пак игра стабилно.

Аз май даже го харесвам една идея повече от Бейл - не в Батман, а по принцип. Хем Бейл си ми е много любим. Обаче Патисън е малко Харви Кайтел - играе много в инди филми и повечето са супер. Вкара и съвсем друг вайб в батман, който подхожда доста на самия филм. Отделен въпрос дали ни харесва или не, въпросът е, че стоеше на място в тази интерпретация. А тя беше по-скоро ноар детективска история, отколкото класически батман. Разбирам и двете крайни позиции, но на мен лично ми хареса - след трилогията на Нолан имаше нужда да се рискува с нещо различно.
<
1
...
227
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.