Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
235
...
251
>
bojosan
Мнения: 1262
Цитиране
29 май 2023
Любо препоръча Наркос и от тогава спрех да гледам "Да надживееш Ескобар" Изгледах Наркос и Наркос Мексико, и накрая изгледах и Ел Чапо . Ненормални сериали ебем ти филми. Най ме кефи че всичко е направено едно към с реални хора , случки и събития, всичките босове, всичко и всеки пък когато станеше нещо значимо пускаха кадри от пресата по онова ереме и ТВ то - реално нещата се препокриваха едно към едно. После понеже в Замунда отдолу ми излиза сходни - свалих си и Breacking Bad - номер едно за всички времена. Направо смазва, но ако трябва да сравнявам с Наркос не е по добър. На едно ниво са. После понеже в Замундата ми излизат сходни - свалих The Wire- изгледах 3 серии и го разкарах, буламач от класа, след това свалих Банши - с мъка две серии от това измислено лайно - и него разкарах. Фантасмагории от класа , гавра с публиката. Сега вече не свалям нищо, щото знам че квото и да свалим няма да е като Bracking Bad и Narcos.
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
29 май 2023
The Wire е едно ниво над споменатите, но няма да те убеждавам, не е лесен за започване. Опитай Sopranos или The Shield. Сопрано e на нивото на The Wire, може би най-добрият сериал правен някога, но също е малко по-бавен. The Shield е за банди и корумпирани ченгета и е много по-екшън, но също така много брутален и реалистичен, май е най-близкото до каквото си гледал до момента. Донякъде близък на Breaking bad е Ozark.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
30 май 2023
Аз гледам Silo в момента и го почнах съвсем случайно/основно заради Ребека Фъргюсън/ и доста се изненадах, че ми задържа вниманието с оглед на толкова експлоатираната схема 'хора някъде на майната си, изолирани от света заради нещо си, което ще ги убие".
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
31 май 2023
Art3mis написа
Аз гледам Silo в момента и го почнах съвсем случайно/основно заради Ребека Фъргюсън/ и доста се изненадах, че ми задържа вниманието с оглед на толкова експлоатираната схема 'хора някъде на майната си, изолирани от света заради нещо си, което ще ги убие".

Да, държи вниманието и е големи схеми. Интересно ще главната мистерия като се разкрие.

LethianDream
Мнения: 2499
Цитиране
31 май 2023
Силоза къде го дават, че чувам хубави неща за него? Дали не беше на Епъл ТВ..ако е там, ще трябва да свалям от замунда
Rostik79
Мнения: 2199
Цитиране
31 май 2023
Аз гледам FROM по HBO Max, който пак е за някакво изолирано общество и разни странни порядки и правила. По средата на първи сезон и горе-долу става, но почнаха да се увеличават безсмислените разговори и някакви напълно нелогични дейвствия на някои герои.
Иска ми се да намеря някакъв сериал, в който основната фабула да си е основна фабула, а не фон, на който неизменно почват някакви сапунки да се разиграват.
Отвреме навреме гледам някой епизод на FRINGE и той си е такъв, но ми се иска нещо по-модерно и високобюджетно.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
31 май 2023
@Rostik79 - не е лош, първи сезон е добре, като изключим драмите. Проблема е че самият сериал е хорор драма и си има драма. Но, затова пък държи напрежението като стане екшън. На 2 сезон съм но съм го спрял за сега.
bojosan
Мнения: 1262
Цитиране
04 юни 2023
lyubohar написа
The Wire е едно ниво над споменатите, но няма да те убеждавам, не е лесен за започване.
Опитах вече 4 серии от Wire, ама не става, мъка голяма, тегаво до смърт. Объркващо, няма главен герой около който да се върти интригата, хвърлят те напосоки в различни ситуации, пълно е с типичните американски клишета и маниери от които вече ми се повръща, дразнещо бавно се развива фабулата, никакъв съспенс. Просто няма смисъл да се мъча, не е моя сериал. Нищо, ама нищо общо с BrBad и Narcos които от първата секунда ме заковаха и до самия край не ме пуснаха, гледал съм по 4-5 серии на ден.Засега спирам със сериалите, едва ли вече ще излезе нещо по добро от BrBad и Наркос.
LethianDream
Мнения: 2499
Цитиране
05 юни 2023
Брейкинг Бед е лайно, аз една серия не можах да издържа, но ето този тип сериали явно не са моето Силоза ще взема да го почна, имам пълно доверие на Артемис, имаме сходни вкусове както за адвенчър игри, така и за филми/сериали.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
10 юни 2023
@LethianDream, аз бих казала, че имаме много общи, защото The Wire и BB за мен са много добри сериали и за секунда не са ме отегчили в който и да е момент.
Последният епизод на Silo не ми остана време да изгледам, но мисля ще стане ясно ще бъде ли нещо различно или ще поеме към клишетата в жанра.
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
10 юни 2023
Ако единият повръща на The Wire и BB, а на другия/другата му/ѝ харесват много - според мен изобщо нямате общ вкус
The_Doctor46
Мнения: 1761
Цитиране
10 юни 2023
Аз много пъти съм казвал,че сериали не гледам,но специално The Wire и Sopranos съм ги гледал заради целия хайп.Както във всеки сериал,след определен брой епизоди,има сума пълнеж,серии,които не допринасят с нищо за сериала.Просто сложени,за да има там още някой и друг епизод.Никога не мога да ги сложа на едно ниво с добрите филми в съответните жанрове.Кръстникът,Добри момчета и тн. Just my 2 cents ofc
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
10 юни 2023
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
10 юни 2023
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
10 юни 2023
The_Doctor46 написа
след определен брой епизоди,има сума пълнеж,серии,които не допринасят с нищо за сериала.Просто сложени,за да има там още някой и друг епизод.

Не, няма такова нещо, сори Всичко допринася, може да е след 2 сезона, но всичко е мислено и премислено до най-малкия детайл и има своето място, дори и да не е очевидно веднага. Но не и ако се гледа с половин око и между другото. Кръстникът си е Кръстникът, Сопрано е еквивалентът за TV и не е нито милиметър по-долу, даже в много отношения е по-добър, но все пак това го отдаваме на разликата във времето, когато са правени.
<
1
...
235
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.