Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
254
...
261
>
nightwarrior
Мнения: 4096
Цитиране
15 май 2024
Е то във връзка с кастинга, Шекспир се надигнал от гроба и пренаписал финала. Сега Ромео се самоубива защото МОЖЕ да бъде с Жулиета.
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
15 май 2024
Коментарите се виждат в нета- "проблемът не е, че е черна, проблемът е, че е ужасно грозна" Пак казвам, прекрасни млади черни актриси има, чудесни като външен вид, ако не като актьорска игра. Една Зендая щеше да е идеална, и без това в живота е заедно с Том Холанд, химията щеше да е перфектна. Но не, трябва да изберем някой Хищник.
От Шекспирова драма се превърна в брутален сай-фай хорър.
logout
Мнения: 372
Цитиране
16 май 2024
Не съм расист, не разбирам обратните (за мен това е психично отклонение), не им обръщам внимание, но това с политическата коректност и лансирането на чернокожите и обратни навсякъде вече започва да накъртва и дразни. Почти не минава мероприятие някой цветнокож или обратен да се оплаква как били онеправдани и/или пренебрегвани. Накрая се стига и до подобни простотии по екранизациите, даже се учудвам как някои по-нови филми минават без главен герой цветнокож или обратен.
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
16 май 2024
Ако сюжета е готин, на мен лично не ми прави никакво впечатление цвета на актьорите. Последно се сещам за From и Invasion, много силни сериали с главни герои-чернокожи. По-скоро ме дразни цялата педерастия и лесбийство като показност, просто защото не съм такъв, като го гледам ми става гнусно. Съгласен за отклонението, но в Щатите явно е държавна политика да се показват вече по филмите като едва ли не нещо нормално.
darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
16 май 2024
Оня бил ТО, другия бил ТЯ, третия ту ТЯ ту ТО. Чакам вече да почнат: аз съм бял ама се чувствам кат негър и обратното.
logout
Мнения: 372
Цитиране
17 май 2024
@darkblue Четох една статия, че се индентифицират в 72 вида, има вероятност вече и да има такива. Сега ми попадна един трейлър, при положение, че и Doctor Who го играе вече черен актьор, работата отива белите да ставаме малцинство
Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
17 май 2024
@logout - така ще , скоро чакаме да намерят изгубените страници от библията и там адам и ева версия 1.0 са биле негри.

виж кой са лошите

nightwarrior
Мнения: 4096
Цитиране
17 май 2024
logout написа
@darkblue Четох една статия, че се индентифицират в 72 вида, има вероятност вече и да има такива. Сега ми попадна един трейлър, при положение, че и Doctor Who го играе вече черен актьор, работата отива белите да ставаме малцинство

To глобално май сме си малцинство. То тоя дето играе доктор Who най-малкия му проблем е, че е чернокож. Той е мазен педал(различно е от гей). Беше казал, че иска в някой от епизодите да победи чудовище с туъркване.

Проблемът не е че X герой има Y сексуалност и спинсъс Z личности. Проблемът е, когато правят това център на вниманието. Или когато подменят герои. Едно време като гледах Блейд, изобщо не ми правеше впечатление, че Уеслито е черен. Даже едни от любимите ми екшъни от онова време са с него в главната роля. Или пък Фишбърн като излезе като Морфей.

Проблемът е когато на установен герой му сменят пола/расата, щото... Знаем защо. Не може да описват Фринджила с бледа кожа, едва ли не като сестра на Йенефер, ти избираш катранено черна, която дори не може да играе.

Доктора е перфектната опция заради преражданията (не точно прераждания ама все тая). Можеш да сложиш женя, чернокож, азиатец. Проблемът е, че старите доктори след като ги сменяха идваше някой със свой прочит на героя и харизма. Историите не бяха с фокус върху доктора, сексуалността му. Още при Капалди епизодите ставаха все по-слаби, но новите са заети с това да ти преподават как да си по-woke, вместо да те забавляват. От 10-13 милиона зрители при Мат Смит(който доста от феновете плюеха навремето, без да знаят какво се задава), зрителския интерес падна до 2млн.

Rostik79
Мнения: 2445
Цитиране
17 май 2024
Go Woke -> Go Broke

Обаче работата е, че явно или не им пука и са упорити, защото специално Дисни бележат провал след провал по бокс-офис на уоке филми с гейове и черни или целта изобщо не е печалба.

nightwarrior
Мнения: 4096
Цитиране
17 май 2024
Ми там е врътката,че не разчитат само на приходи. Виж Blackrock и ESG. CEO-то на Blackrock даже в интервю още преди години каза, че "трябвало да форсват diversity и inclusion".

ББС действат на подобен принцип, щото се фъндват не от гледане, а от данъци. Тоест дори само семействата им да гледат доктора, боли ги фара.

lyubohar
Мнения: 3330
Цитиране
17 май 2024
Според мен целта си е точно печалба, или по-скоро оцеляване. Ако не се качат на тоя влак разните woke медии ще ги обявят за расисти/хомофоби и край, има фалирани компании заради такива неща. Та за тях си е въпрос на оцеляване в днешната среда. Ако това е цената да останат на върха - плащат я.
Rostik79
Мнения: 2445
Цитиране
17 май 2024
Ами не съм много съгласен.

Disney lost over $300 million after two 'woke' kids movies were gigantic box office bombs

https://www.express.co.uk/entertainment/films/1759191/Disney-woke-movies-Strange-World-Lightyear

Работата е, че "нормалните", които генерираме реално финансовия поток, сме мнозинство, но уоке и соушъл уориорите, разните с лилави коси и халки по носовете са по-гръмогласни. Тези уоке глупави филми имат сравнително високи оценки от критиците, но от обикновените потребители са от порядъка на 2,5/10.

И въпреки това продължават. Малката русалка с грозното негърче също беше масивен фейл. Предстоящият Ромео и Жулиета с още по-грозноватото момиче ще удари дъното и ще флопне с минимум 150-200 млн. долара загуба, гарантирам. На ЮБИ вече паднаха акциите стабилно, заради черния самурай и със сигурност заглавието само заради това ще отчете спад в продажбите.
И обратното - нали помните играта Хогуортс от миналата година как я охулиха уоке-медиите, че не била достатъчно уоке, а Роулинг допълнително наливаше масло като се подиграваше на ЛГБТ-ата. В същото време играта си беше финансов успех.

Което ни връща отново на това, което nightwarrior спомена. За тези, които управляват тези медии на практика парите нямат стойност, каквато за нас. Хич не искам да влизам в ролята на конспираторите с алуминиеви шапки, но някак си натам сочат фактите.

lyubohar
Мнения: 3330
Цитиране
17 май 2024
Не ме разбра, не че ще спечелят от woke неща и не го правят заради това (поне не основно, ся специално Дисни е малко специален пример). Но може да спрат да съществуват ако woke културата реши да ги канселира щото не играят по тази свирка. Има доста примери. И затова за всеки случай гледат да си има по един черен, гей и т.н., че да не може никой да ги пипне.

Според мен тая мода ще мине. Децата на сегашните woke хорица ще ги обвиняват как са си абюзвали роботите-прахосмукачки и smart хладилници. Нямам търпение за този момент честно казано

В тая връзка вечната класика:

darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
20 май 2024
Доста добре

logout
Мнения: 372
Цитиране
20 май 2024
Rostik79 написа
На ЮБИ вече паднаха акциите стабилно, заради черния самурай и със сигурност заглавието само заради това ще отчете спад в продажбите.

не съм много сигурен точно за това. Все пак това героя е базиран на реална личност, която в Япония не е неизвестна и никой да не е чувал за нея. Според мен много зависи как ще е представена историята и колко ще са изопачени фактите.
Но пък за сметка на това веднага излезе статия, мисля че беше на IGN, където някакакъв азиатец журналист си мрънкаше, че трябвало да си бъде японец самурая за да се усещало по-натурални и как азиатските протагонисти били много слабо изразени в игрите и не били харизматични герои, трябвало да се наблегне повече на представянето на азиатски герои в по-силни роли.
Очаквам вече някой да направи нещо с ККК от членове азиатци, обратни и негри, те така или иначе под качулките и робите не се виждат какви са...

Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
<
1
...
254
...
261
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.