Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
255
...
258
>
Rostik79
Мнения: 2300
Цитиране
20 май 2024
logout написа
...Очаквам вече някой да направи нещо с ККК от членове азиатци, обратни и негри, те така или иначе под качулките и робите не се виждат какви са...

Изпревариха те за това. Нали имаше един филм, в който чернокож-полицай под прикритие се представяше за член на ККК по телефона Забравих му името на филма...

Иначе акциите на Юби наистина паднаха. Първо се появяваха мемета с графиките, за които не бях сигурен дали не са фейк, но проста проверка в гугъл за няколко секунди показва, че на 16.05 падат от 23,35 евро на 19,88 евро. Сега пак се вдигат де, но само един трейлър им свали акциите с около 15%.

Така че уоке истерията е по-скоро само такова - истеричните крясъци на малък процент общност, които са малцинство, но са си издействали голяма сцена и внимание, защото нормалните ги толерираме.

И аз не се сещам някоя компания да е била канселирана точно по тази линия, но се сещам за обратен пример с реклама на една американска бира (май Будвайзер) с някакъв гей или транс, в резултат на което продажбите им паднаха до дъното. Т.е. бяха канселирани, но по обратна линия (играта на думи е умишлена).

lyubohar
Мнения: 3182
Цитиране
20 май 2024
BlacKkKlansman

Цели компании и аз не се сещам сега, но много отделни личности бяха канселирани. Та логиката е същата и предполагам големите компании не искат да попаднат в сходна ситуация. И се стараят да са по-бели от Папата даже без да ги питат. 100% има хора на заплата, които само с това се занимават.

Rostik79
Мнения: 2300
Цитиране
20 май 2024
Не хора, ами има една компания - Sweet Baby Inc, която точно се занимава с консултация как в даден продукт да да има повече "diversity" и да е по-"културно обогатен".
Мисля, че последният GoW ползваха услугите им, в резултат на което кът-сцените и диалогът бяха пълен нео-марксистки траш, вкараха и там чернокожи скандинавски богове, някакви теми за опазване на околната среда и въглеродни емисии, джуджетата бяха подтиснати от "злия капиталист Один", дъщерята на Тор си мечтаеше да стане Валкирия, въпреки, че е 1,55 и с трътлест, грамаден задник (но нали и дебелите да са представени), а Кратос вкарваше някакви тъпи речи, на които очакваш още малко американския химн да пуснат за фон.

Та няма да се учудя, ако и ЮБИ не са се ползвали от услугите на тези комплексарчета.

Тежки времена за компаниите май. Ако вкарваш уоке-шитни, никой не иска да ги гледа/играе; ако не вкарваш, почват ЛГБТ-ата да те плюят и да мятат кал...

lyubohar
Мнения: 3182
Цитиране
20 май 2024
Rostik79 написа
Тежки времена за компаниите май. Ако вкарваш уоке-шитни, никой не иска да ги гледа/играе; ако не вкарваш, почват ЛГБТ-ата да те плюят и да мятат кал...

Именно, това казвам и аз. Съгласни, несъгласни - трябва да играят на хорото.
LethianDream
Мнения: 2665
Цитиране
20 май 2024
Зависи как е направено- имам добри очаквания за новото творение на Don't Nod Lost Records, което ще е лесбо-оргия, меко казано. Но ако пипнат диалозите и създадат силни персонажи, убеден съм, че игричката ще е стабиляга като Life is Strange.
nightwarrior
Мнения: 4002
Цитиране
21 май 2024
Според мен компаниите са неоправдано наплашени. Можеш да кенселираш личност, точно защото личността е вързана за компании, а компаниите ги е страх от lgtv неясно за мен защо.

Колко реваха да се кенселира Hogwarts-а, е какво стана? Проблемът им е че са малко, та да кенселираш компания, трябва масата от потребители да бойкотира. Тия от lgtv-то обикновено дори не консумират това дето искат да е woke. В крайна сметка компанията прави продукт, който отчуждава ядрото ти от потребители, за да угоди на хора, които имат 0 интерес от продукта им.

Затова Hogwarts-a беше успешен въпреки ревовете(е затова и щото беше адекватно направена игра, ако беше траш все тая), затова Forwpoken флопна, затова Анхайзер Буш трепереха след фиаското с Бъдуайзър както спомена Rostik.

Въпрос на време е компаниите да се усетят, което ще е вероятно когато компании като Blackrock и Vanguard решат, че вече не могат да покриват загубите.

Всяка система като я пререгулираш, опитва да се върне към средата. И колкото повече я пререгулираш, толкова повече ще отплесне в другата крайност, когато се махне външното въздействие.

Никога не е имало проблем дали даден герой е гей, черен, или лилав. Проблемът е, че вече нямаме герои, а стереотипи. Пак пример с доктор Who. Някои от предишните доктори бяха... Абе с маниери, облекло и т.н. можеше да се дискутира дали не са гейове. Други бяха изцяло мъжествени. Ама и в двата случая нямаше значение защото имаше точно 0 фокус върху сексуалността им. Важното бяха приключенията, загадките. Единствени допири с романтика в сериала бяха епизоди за една мистериозна сватба. Толкова. Идва новия и е важно да се покаже че е черен и както казват на английски flaming homosexual. Историята няма значение, тя само пречи, затова ще преправим установени канони щото много ни ограничават. Приключения... Трябва да са скучни до безкрай, щото иначе ще отнемат от фокуса.

И после излиза оня дето го играе и обяснява как бил фрустриран, че не го гледат. Чудни защо ли.

LethianDream
Мнения: 2665
Цитиране
21 май 2024
Тая повърня Dr.Who никога не съм я гледал и никога няма да я гледам, така че не мога да я взема като пример.
Големият проблем според мен в световното кино и ТВ идва от това, че сценаристите в някакъв момент са ограничени ментално, защото всичко страхотно в киното вече е направено и даден филм или сериал вече трябва да е "извратен", за да е интересен на повечето хора. Съответно и всички тези модерни движения на гейове, лесбийки, онеправдани жени, чернилки, вегани, и т.н. допълнително създават проблеми за направата на един страхотен филм. Даже видяхте как Вилньов пипна Дюн, за да няма реване- при Хърбърт Чани е безгласна буква, докато във филма се сърдеше и едва ли не рева, че Пол Муад Диб ще си вземе кралската парцалеса за жена
И накрая филмът е ОК, става за гледане, но 2 месеца по-късно не помня нищо от него (освен прекрасната Леа Сейду, но тя няма как да се забрави). Тройката ще е още от същото, пак ще е епос с яки битки и дотам.
Както и ми се чудят приятелите как не съм харесал Мад Макс с Том Харди. Какво да му харесам? Това, че има нула сценарий, нула актьорска игра, нула емоции, които да изкара от мен? Какво да харесам - ако искам някой да ми мълчи цял филм, ще си пусна Мълчанието на агнетата Фюриоза ще е още от същото.Ама как може така, ти не си нормален, и ми пускат подигравателни смеещи се човечета на мнението във ФБ. Хора, които не са гледали и 1/3 от филмите, които съм гледал аз, за да имат реално сравнение между бозав и силен филм. И като казах силен филм, как един Тренировъчен ден го знам наизуст и мога да го гледам винаги с огромен кеф. Филм, който ме е научил на адски много неща- абсолютна класика, в която помня всяка сцена. Или Танцуващият с вълци. Или Жега... Класики, ей това е разликата със сегашните кино лайна.
LethianDream
Мнения: 2665
Цитиране
21 май 2024
LethianDream написа
Тая повърня Dr.Who никога не съм я гледал и никога няма да я гледам, така че не мога да я взема като пример.
Големият проблем според мен в световното кино и ТВ идва от това, че сценаристите в някакъв момент са ограничени ментално, защото всичко страхотно в киното вече е направено и даден филм или сериал вече трябва да е "извратен", за да е интересен на повечето хора. Съответно и всички тези модерни движения на гейове, лесбийки, онеправдани жени, чернилки, вегани, и т.н. допълнително създават проблеми за направата на един страхотен филм. Даже видяхте как Вилньов пипна Дюн, за да няма реване- при Хърбърт Чани е безгласна буква, докато във филма се сърдеше и едва ли не рева, че Пол Муад Диб ще си вземе кралската парцалеса за жена
И накрая филмът е ОК, става за гледане, но 2 месеца по-късно не помня нищо от него (освен прекрасната Леа Сейду, но тя няма как да се забрави). Тройката ще е още от същото, пак ще е епос с яки битки и дотам.
Както и ми се чудят приятелите как не съм харесал Мад Макс с Том Харди. Какво да му харесам? Това, че има нула сценарий, нула актьорска игра, нула емоции, които да изкара от мен? Какво да харесам - ако искам някой да ми мълчи цял филм, ще си пусна Мълчанието на агнетата Фюриоза ще е още от същото.Ама как може така, ти не си нормален, и ми пускат подигравателни смеещи се човечета на мнението във ФБ. Хора, които не са гледали и 1/3 от филмите, които съм гледал аз, за да имат реално сравнение между бозав и силен филм. И като казах силен филм, как един Тренировъчен ден го знам наизуст и мога да го гледам винаги с огромен кеф. Филм, който ме е научил на адски много неща- абсолютна класика, в която помня всяка сцена. Или Танцуващият с вълци. Или Жега... Класики, ей това е разликата със сегашните кино лайна.

PS. Точно си пускам сега финалната сцена от Training Day да се смажа отново - "I AM POLICE! I run shit here, you just live here.. King Kong ain't got shit on me!" Мастърпийс!

nightwarrior
Мнения: 4002
Цитиране
21 май 2024
Ми то ти се смеят щото ти сядаш да гледаш Mad Max, a очакваш да видиш... явно Тренировъчен ден. Различни са им целите и начините, по които ги постигат. Докато тренировъчния е богат на актьорска игра, на диалози, то Макса разчита на визуалния спектакъл, на екшъна. Разказ без да разказва.

Това за изчерпването ми се струва като разговор на писатели преди 200-300 години. Седнали и изпуснахме великите романи, няма за какво да се пише вече, трябват извращения. Далеч не мисля, че е така. Не мисля че оттам идва ограничението.

Гледа ли Rebel Moon? Това за мен си е като учебник как не трябва да се правят филми. Некохерентна история, теглила майната на всякакви причинно-следствени връзки, за да изглежда куул.

LethianDream
Мнения: 2665
Цитиране
21 май 2024
Ребъл Мууна не съм, но като нищо ще ми хареса много. Съкър Пънч-а от същия урод ми е сред най-любимите филми за всички времена. Нямам очаквания към нищо- гледам всеки филм с начална оценка Нула и тя се вдига или спада в течение на самия филм. Целта на Мад Макс каква е? Че аз не я осъзнах- пиршество за окото ли? Ми аз много по-големи пиршества съм гледал... Отвсякъде са изчерпани съвременните филми. Според мен големият проблем е, че едновременно с липсата на стабилни сценарии се стовари и едно изключително слабо актьорско поколение след мегазвездите, с които бяхме свикнали - Ал Пачино, Де Ниро, Вал Килмър, Лиъм Нийсън, Дензъл, Робин Уилямс, Ръсел Кроу, Колин Фарел, Мерил Стрийп, Мишел Пфайфър и кой ли не още. И изведнъж новите звезди стават трагедиите Том Холанд, Зендая и оня глупак Райън Гослинг.. Или опиканият гей Тимоти Шаламе...Ми няма как да стане. Може да звуча като старец, забит в миналото, но така виждам нещата. То само ти е достатъчно да видиш последните 5 Оскара за Главна женска роля и да ги сравниш с великата битка между Наоми Уотс и Терон през 2003 година, съответно за 21 грама и Чудовище, и двата велики и фундаментални филми - на 21 грама съм плакал обилно, със сълзи, толкова е велик. А сега- какво? - Мишел Йео за онзи гнусен филм Всичко навсякъде Наведнъж, който беше тъп като коледно дръвче, премазано от камион.. Няма как да стане..
bojosan
Мнения: 1273
Цитиране
22 май 2024
Вчера изгледах пак Suburra, бех го позабравил, страхотен филм, много ме кефят филми които отговарят на истината, който е живял в Наполи или Рим знае за циганските кланове и какви неща правеха навремето.
lyubohar
Мнения: 3182
Цитиране
22 май 2024
Ти гледа ли Gomorrah, бяхме го обсъждали? Като каза Наполи се сетих...Това ще ти се види детска приказка
bojosan
Мнения: 1273
Цитиране
23 май 2024
lyubohar написа
Ти гледа ли Gomorrah, бяхме го обсъждали? Като каза Наполи се сетих...Това ще ти се види детска приказка
Не, не съм го гледал, но ще си го сваля да го гледам. Даже не знам и че съществува, благодарения на тебе изгледах най добрите сериали в историята на филмите които са създавани някога и каквито повече никога няма да бъдат създавани. Няма да има същите поради факта че Наркос/Наркос Мексико и Ел Чапо са правени по действителни случаи, това още повече засилва ефекта им. Първо си мислех че Наркос са за некакви надрусани отрепки като ония от под моста у Филаделфия, ама се оказа че няма нищо общо. Наркос и Брекинг Бед са най хубавите неща които съм гледал в живота си от всички филми които съм изгледал не само сериали. Ненормална работа ! После гледах и други, тук във форума се коментираха, но нищо общо с тях.
lyubohar
Мнения: 3182
Цитиране
23 май 2024
Значи Gommorah ще ти хареса много. Също Zero Zero Zero е хубав.
darkblue
Мнения: 1903
Цитиране
05 юни 2024
<
1
...
255
...
258
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.