Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
258
...
261
>
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
08 юли 2024
Има такива моменти, наистина, но поне обикновено са концентрирани в една серия, в която тотално изплискват легена и тестват до какви висини с простотиите могат да стигнат. Но някои са яки, примерно сцената с овцете във фермата е "WTF" по много як начин. Но голите гъзове и на мен не ми допадат

Но после примерно следват 2 силни епизода без простотии и с развитие на образите, яки диалози и т.н. Примерно Simon Pegg прави брутаааална серия след като буквално целия сезон е в кома (лек спойлер).

Мисля, че сериалът винаги е бил точно такъв, просто му свикнахме и вече не им минава коронният номер с гадостите и простотиите. Смятам, че този сезон задължително трябва да е последен.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
08 юли 2024
Аз гадории всякакви съм гледал, така че това не определя дали сериал/филм си струва или не. По-скоро след силните начални епизоди малко се загуби темпото (говоря за първи сезон само). Иначе Ани/Старлайт е топ пиченце, имал съм приятелка точно като нея, сладурско излъчване с тънки устни и сякаш заради нея ще продължа да гледам. Хоумлендър си е страхотен зъл герой, предполагам, че в следващите сезони ще се разкрият постепенно повече неща около миналото му и причините да бъде такова копеленце. Но някак си ми идва предвидим, не знам, има нещо, което не ме кефи на макс в този сериал, дали е това, че малко блудкави са отношенията или пък много класически като постановка.
(Спойлери!) Нашият ебе Старлайт и на следващия ден Хоумлендър й показва негова снимка и казва - е, тоя копелдак уби Транслусънт и оная реве в кенефа, излъгана и обладана Или Ей-Трейн, ей така от нищото точно в битката с нея получава инфаркт, без да е пил кенчета с Редбул, а само малко V compound
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
08 юли 2024
Старлайт е най-слабият каст, направо е нетърпима вече. Хоумлендър е невероятен обаче. Скоро го гласуваха някъде за топ злодей и заслужено. Жалко, че горкия Antony Starr го тормозели яко - псувни, заплахи и т.н. Явно супер си е свършил работата, за да е така, но все пак не е найс.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 919
Цитиране
09 юли 2024
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
09 юли 2024
Значи ще отложа гледането на следващите сезони
Ерин Мориарти като гледам следва модела на Кати Прайс, ще завърши в някакъв кенеф като свършат парите..
А това да заплашваш актьор заради негова роля- колко трябва да си зле...Хората не спират да ме изумяват колко са тъпи...
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
19 август 2024
Alien Romulus като цяло ме изкефи. Стабилен спейс-хорър ... и дотам. Персонажите бяха много кухи, безлични и незапомнящи се. Буквално не помня вече физиономиите на актьорите, освен на черния андроид. Иначе съспенс, сетинг, атмосфера, ефекти, препратки - добре беше направено.
Последните филми на Ридли Скот бяха пълни с тъпотии и нелогизми, дотам, че едва ли не да погребат франчайза, но усетих, че в Ромулус ми липсва някаква по-голяма идея или философия каквито имаше там (и честно казано, искаше ми се да ги продължат). Нямаше мистерия, нямаше нещо, което да те накара да си задаваш въпроси или да допринесе за фолклора и да обогати вселената. Просто космически слашър, в който ролята на чудовището се играе в случая от пришълеца.
darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
19 август 2024
Не съм го гледал още ромулката. Ама много се изкефих на върколака и детпула.Направен е с доста фън и екшън, камеотата са супер.
Veluvian
Мнения: 641
Цитиране
25 август 2024
Ходих да го гледам два пъти новият Alien, да хубав е, макар и със своите минуси, но в общи линии това е и впечатлението на много хора - фенски филм с повечко бюджет. Пълен е с интересни идеи, направени от ентусиазирани хора, пресъздали са корабите с аналоговите стари ретро-бъдещи интерфейси, потънали в прах, тварите, партикъл ефектите, но в решаващите моменти липсва докосването на голям кинотворец.
И наистина много добра работа на чернокожия актьор в андроида.
Ако човек иска да види лошото, ще го види и няма да му хареса. Ако просто няма очаквания и иска да се позабавлява, да знае, че на фона на много глупости, излизали през годините, не е никак лош филм. Ясно беше, че след Covenant каквото и да изкарат, все щеше да е по - добро, но да пожелаем на Ридли Скот все по често да оставя режисьорския стол на други хора, а той да си полира нещата във финалното продуциране.
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
26 август 2024
Изгледах Фюриоса, дето все боде очите на Летиан по HBO, че се появи там и съм доволен. Доста назад е спрямо Фюри Роуд в почти всяко отношение, но си е забавен екшън филм, подобаващ на вселената. Липсва мащабът и замахът от предния филм, но каскадите са готини.
Крис Хемсуорт добре се справя като злодей. Впрочем гледал съм го и в един друг филм като "лошия" и бих казал, че има много добро присъствие на екран.

И наистина не знам какво е гледал Летиан, но Фюриоса в никой момент не се бие с някого във филма. Чат-пат стреля и това е.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
26 август 2024
Недейте, че този филм (Фюриоса) само като се сетя, че съм изгубил два часа от живота си да го гледам, и ми става лошо. Още по-лошо ми става някой като хвали безумната сценография, Джойката с 50-те си кила се държеше под колата на една ръка, това по-скоро съм имал предвид, че е страшна тъпотия. Изключително слаб Хемсуърт в изключително тъп филм Бордърлендс е КЛАСИ над тая чикия

За новия Alien, сто процента ще го гледам на кино, но първо искам да си прегледам цялата поредица. Мнението ми е, че втория филм на Камерън (Aliens) лично на мен грам не ми хареса, макар че се води едва ли не за класика. Прометей ми хареса адски много, макар че беше преработен първи Alien, Нооми Рапас зловещо изкърти. Изобщо новите части- Прометей и Ковенант си имаха очарованието, може би в моите очи там Фасбендер направи голяма роля Много повече от лора имаше в тях, не просто да те гони батенцето в кораба. Новият, доколкото разбирам, се връща към гонитбата, което хем е готино, хем някакси ограничава мистериите и загадките, които бяха много важна част от поредицата.

А новият Crow бил страшна гмеж, дори не смятам на торент да го гледам, с педалчето главен и някаква селски грозна обикновена пача-"мацка".

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
26 август 2024
LethianDream написа
Много повече от лора имаше в тях, не просто да те гони батенцето в кораба. Новият, доколкото разбирам, се връща към гонитбата, което хем е готино, хем някакси ограничава мистериите и загадките, които бяха много важна част от поредицата..

Мда, така си е - затова казах, че новият е просто слашър, в който чудовището убива безлични рандъм тийнове, докато последният оцелял тийн не намери начин да се спаси/отърве от чудовището. Не поставя и не отговаря на въпроси.

Догодина излиза сериал Alien Earth, в който действието се развива 30 години преди първия филм, т.е. някъде около времето на Прометей и не е ясно за какво ще иде реч, но по логиката на канона, пришълци по това време изобщо не би трябвало да има, т.е. поне на Земята не би трябвало да знаят за тях.
Може да е някакъв шпионски трилър-мистерия за това как от Уейланд-Ютани засичат сигнала от LV-426 и манипулират Ностромо да отиде там, но това ще е голяма скука.

И впрочем Aliens на Камерън не се води "едва ли не за класика", а Е брутална класика за жанра

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
26 август 2024
Rostik79 написа
Изгледах Фюриоса, дето все боде очите на Летиан по HBO, че се появи там и съм доволен. Доста назад е спрямо Фюри Роуд в почти всяко отношение, но си е забавен екшън филм, подобаващ на вселената. Липсва мащабът и замахът от предния филм, но каскадите са готини.
Крис Хемсуорт добре се справя като злодей. Впрочем гледал съм го и в един друг филм като "лошия" и бих казал, че има много добро присъствие на екран.

И аз съм на същото мнение. И предвид, че филмът е пак на Милър, бях по-скоро изненадан и леко разочарован.

Иначе си мисля, че е доста по-лесно да висиш под камион с една ръка ако си 50 кила, отколкото ако си 100 Аз поне едър и здрав елитен катерач досега не съм виждал

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
26 август 2024
Любо, недей се хваща за детайлите, филмът беше много зле

Пичове, мисля, че ударих сериала на годината! Такъв брутален майнд-фък мозъкът ми не беше ял/ усещал от много години. Направо Dark Matter си е невронна оргия. Вярно, че първите два епизода са буквално скучни, но след това как се отваря, не е истина!
ШИБАН ШЕДЬОВЪР! ГЛЕДАЙТЕ ГО!

darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
27 август 2024
@Dark Matter не е лош ама чака толкова не е

СПОЙЛЕРИ !!!!!!!
За Alien - не е лош, , негъра добре игра ама доста неща ме дразнят. Три часа се опитват да отворят вратата на първата среща с фейсхъгъри и накрая счупиха стъклото. Винаги съм се чудил в такива помещения ако държат толкова опасни СЪЩЕСТВА защо 70 % от вратата е стъкло. Тази компания властва в света едва ли не, а не може да засече че идва станция (която е тяхна) и някакви пишлемета разбраха за нея. Пресъздали ретро филма нали, ЦРТ мониторите, бутоните, зареждането на компютрите по 5 минути, ама няма проблем на андроида технологията е мега напреднала с чипа / диска , пушките с мега бързия софтуер за автоматично прихващане и обработва данни за стотни. Разполовения андроид с най висок достъп, от него зависи мисията и ми иска разрешение за достъп да направи еди си какво, да се конекне и тем подобни. Битката накрая с " хемафродита " също беше не доизмислена.

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
29 август 2024
Днес в Нетфликс това излиза. Надявам се да е по-добрият Терминатор от всичко, що е било Терминатор от втората част насам, че оттогава всичко от франчайза е пълен траш. Аха някоя добра идея или каскада да вкарат и после има някаква друга идея или сцена, която тотално осира пейзажа. В последния Терминатор имаше доста яки бойни сцени с много добра хореография и т.н... И после се появява Арни като терминатора и обяснява как станал човек, оженил се, гледа деца и има фирма за монтаж на дограма ... пълна пародия!

<
1
...
258
...
261
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.