Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
259
...
261
>
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
29 август 2024
На мен ми хареса и третият Терминатор, но знам, че съм малцинство
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
29 август 2024
Третият ставаше. Имаше яки екшън сцени и малко криндж моменти. В сравнение със следващите е класи отгоре.
И Salvation имаше потенциал, но беше някакъв миш-маш от безсмислици и имаше много тъпи моменти.
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
29 август 2024
Rostik79 написа
Третият ставаше. Имаше яки екшън сцени и малко криндж моменти. В сравнение със следващите е класи отгоре.

Не само това, ами някак си завърши историята прилично. Може би не невероятно, но все пак я завърши и нямаше никаква нужда да се правят още филми, но уви...

Salvation беше този с Christian Bale, нали? Да, той определено имаше потенциал, но не беше нищо особено в крайна сметка.

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
30 август 2024
Изгледах първите 4 епизода на Терминатор анимацията - като цяло доволен. Може би малко по-големи очаквания имах, но се гледа с интерес, нарисувано е добре, има доволно кървища... С интерес ще го догледам.

Впрочем и новия сезон на Rings of Power вече излезе. На мен ми хареса първия като цяло, макар доста хейт да отнесе. Даже оня ден изгледах последния епизод на предния сезон отново да си го припомня.
Бях забравил, че само три пръстена крафтнаха елфите и реално още го няма The One Ring и останалите. Явно предстои създаването сега на останалите, а и Гандалф вече е в играта.
Само не мога да свикна с грозните актьори, които играят елфите

darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
02 септември 2024
До къде стига педалщината


LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
02 септември 2024
Блу, Елфите видя ли? Там е големия смях, сравнен с класиката на Джаксън.

Този сериал е тотална гавра с Толкин. Просто няма смисъл да се гледа. Неслучайно дори не съм гледал и НЕ ИСКАМ да гледам първия сезон

А шестологията си я въртя през няколко месеца- Extended Editions и ги обожавам и 6-те филма. Новата анимация се надявам само да е добра (макар че от трейлъра ми мяза на Лара Крофт в Мордор), там ще ударя поне 2-3 гледания на кино през декември, ако всичко е точно

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
02 септември 2024
Аз за анимацията имах големи надежди. Скрийншотовете дето пуснаха преди време изглеждаха яко, след това обаче видях трейлъра, после и интервютата на "сценаристите".

Имаш период в историята на Рохан когато има една камара битки. Имаш легендарен крал в лицето на Хелм Хамърхенд. Имаш до известна степен истории за синовете му. Ама не, сценаристите решават да обърнат внимание(разбирай основен фокус) на "безименната дъщеря", щото Толкин буквално за нея е написал че просто Хелм има дъщеря. Толкова. Тя не само ще е основно действащо лице(и по-Мери Сю от Галадриел в сериала), ами и ще намери изгубено женско племе конни войни, за което Толкин никога не е писал, но човека просто е забравил че в света, който е измислил има амазонки на коне.

Това ще си е мръсен фен фикшън по всички стандарти. То не че Rings of Power не е. Така и няма да разбера за кого се правят тия "продукти". Плюеш в лицето на твърдата аудитория, която на първо място е направила вселената популярна, повечето нови нямат интерес. И после се чудят що флопват.

Направиха фен фикшън с Властелина, с Вещера, с Междузвездни, с Колелото на времето... Не разбирам защо. Ясно че аз не съм аудиторията на тия неща, ама се чудя кой е.

То ясно че и Джаксън си позволяваше свободи спрямо книгите(то и иначе трудно ще ги събере и в разширените издания), но там пак се усещаше като да разбира материята. Като да иска да в предаде, ако не 100% точно, поне автентично.

Тия сега просто искат да си разкажат свои истории и понеже никой не би ги гледал иначе, ги крият зад утвърдени франчайзи.

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
02 септември 2024
Приличен е втория сезон, на мен ми допада. Предлагам да гледате една-две серии преди да ръсите бисери
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
02 септември 2024
Дали ти харесва или не, не променя "бисерите" ми. Все така си е фенфик в света на Толкин. Това са обективни неща, както съм казвал и преди, обективно Асасините са шит, но на мен ми харесват.
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
03 септември 2024
Не визирах теб конкретно, просто ми е странно хората колко свободно се развихрят да коментират без да са гледали една серия дори...На база свободни съчинения на някой ютюбър-безживотник, който може и той да не е гледал нищо, а да е съчинявал по reddit примерно

Да не говорим, че аргументите не издържат елементарна проверка - Rings of power е ужасно успешен финансово, това отговаря на въпроса за кого се прави и защо не се прави за твърдите фенове, т.нар. gatekeepers, които сакън дължината на меча да е с 1 сантиметър по-голяма от книгата

Честно казано реването на "твърдите фенове" в тия ситуации, които в повечето случаи са/сме вече чичаци на по 40-50, ми е много по-смешно, детско и абсурдно, отколкото отклоненията от канона във въпросния продукт.

И на мен не ми харесва накъде отива star wars вселената например, с която съм израстнал, ама чак пък толкова насериозно да взимам някакъв филм и вече да се тръшкам...

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
03 септември 2024
Любо, никога не съм бил краен фен на Властелина. Както и Найт хубаво каза, Джаксън също беше спестил неща, но всичко беше еднородно, спазено на 80-90 процента спрямо оригинала. Сега са някакви свободни съчинения на група хора, събрали се под командата на Безос да вземат някой лев от франчайза, като го напълнят с тъпите си уок клишета. Аз нямам проблем толкова с уок нещата, макар някои неща да са ми откровено противни като гейове, които се барат по космите (The Last of us сериала), имам проблем с други неща - история, герои, вселена и т.н. Не е сериозно да ме караш да гледам дори един епизод, в който Саурон е направен като изнервен тийн-хипстър (гледам трейлъри поне да видя падението) Едно е дължината на меча да е различна, друго е тотално да омаскаряваш цели персонажи И никой не се тръшка, гледам си шестологията с кеф огромен и грам не ме вълнуват изцепките на разни нещастници. Но да гледам дори и един епизод от Rings of Power? Няма как да се случи.
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
03 септември 2024
Не съм убеден, че е успешен финансово. Не намирам информация за това(вярно не съм изчел всичко), но гледах статистика, че в US едва 37% от починалите първи сезон са го догледали, световно 45% мисля беше. При бюджета който избухаха, не съм убеден че са напред.

Амазон могат да танкват доста издънки(факта че изглежда Колелото още не е кенсълнато е показателен). Доскоро и Дисни правеха същото, ама примерно Acolyte приключи курса точно щото е шоу без аудитория(или поне целевата такава е неоправдано ниска).

Аз нямам предвид крайни извращения(споменатата дължина на меча). Ама някакви базови неща дето са канон - трите пръста на елфите се коват последни, за да са противовес на Саурон, след като е измамил Келебримбор, тук са първи щото... Де да знам, Галадриел от една от най-сериознире елф магьосници е превърната във войн по някаква причина, съпругът (по това време в историята тя е женена) го няма, щото ще пречи на Will they won't they със Саурон, което си е фенфик. Хронологията на събитията е толкова навсякъде, че няма накъде. В първия сезон вкараха протохобити щото Фродо. А сега се опитват да направят орките неразбрани злодеи. При положение че те са покварени същества, които познават само зло(да, можем да спорим дали Толкин не прекалява с черно и бяло, ама все пак това е света, който той е измислил). Пак казвам, и в трилогията на Джаксън има неточности спрямо оригиналния материал. Вероятно има доста дето са го хранили, заради дължини на меча, както казваш ти, но пак смятам че там автентично се опитва да се пресъздаде света. Промените изглеждат породени от лимитите на формата, а не щото "можем да разкажем по-добра история от Толкин".

Затова казвам че се дразня. Нямам против да си правят някакви фентъзита или сай-фай или каквото им душа иска. Като искат да разказват своя си история нека, ама защо трябва да носи етикета на нещо което си има повече от половин век установен lore.

Идеален пример ми Rebel Moon. Доколкото знам Снайдер е искал да направи 7 самураи в Star wars вселена. Не знам кой е държал правата по онова време(щото Дисни грийнлитва всякаква шлака), но са му отказали, та той си е направил "своя" вселена. В която има лазерни мечове дето не са баш лазерни мечове, зла империя и т.н. и т.н.

Не съм го гледал Rebel Moon, ревютата не са много положителни, ама в крайна сметка, поне не твърди че е част от Star Wars.

Знам ли, може би пък с възрастта съм станал по-кисел или по-малко търпелив. Подхождах с ентусиазъм когато чух че Амазон ще екранизират Властелина, Колелото. Може би и затова разочарованието ми е по-голямо.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
03 септември 2024
"37% от починалите първи сезон"

Нормално е да починат, то не се издържа

Били направили нова енергийна станция в Англия, след като излязъл Rings of Power, която се захранва изцяло от въртенето на Толкин в гроба му

Ребъл Муун е леш, но става за едно гледане, не е чак толкова лоша, колкото я изкарват и колкото можеше да бъде. Със сигурност е по-добра от всички сериали по SW, излезли досега.

darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
03 септември 2024
@lyubohar - мен ли визираш ? Гледал съм сериите , не е наизуст
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
03 септември 2024
Абе стига сте се тригървали, никой конкретно не визирам, просто имаше няколко мнения едно след друго, които не звучаха като да са базирани на опит Даже Летиан директно си каза, че не ги е гледал, но били дъното Предполагам за това се хванах най-вече и предположих, че и другите не сте ги гледали...Явно погрешно, така че sorry ако съм ви засегнал.
<
1
...
259
...
261
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.