Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
03 септември 2024
По-скоро мен, аз съм заявил, че не съм гледал един епизод
darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
03 септември 2024
не съм се тригърнал, ама да не стават грешки хахаха
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
05 септември 2024
Гледах Е1С2 на Пръстените и специално този епизод беше мнооого добър. Ако не беше да ми се доспи, щях да продължа с останалите епизоди, които са налични. Дано да е добра заявка за останалата част от сезона.
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
05 септември 2024
И третият е добър. Кефи ме как развиват Саурон - това на практика е сезонът на Саурон. Обикновено не обичам "origin" истории, защото нямам нужда от обяснение защо злодеят е зъл. Понякога хората са просто зли, без да има нужда от рационално обяснение - как не са ги гушкали като малки и какво ужасно нещо им се е случило.

Spoilers

Но тук Саурон е олицетворение на дявола и го представят като харизматичен манипулатор в човешки вид, не просто като гигантско чудовище с огромен меч, което е доста яко. Вероятно го няма никъде в книгите и не е канон, но дреме ми на шнура честно казано

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
05 септември 2024
Към спойлерите на Любо:

И в книгите го има това, даже в много по-голяма степен. Там той е сред основните причини за падението на Нуменор.

Освен това влиза като Анатар(Lord of Gifts), като в книгите с магия се преобразява напълно като елф (разбирам що в сериала актьора просто е с перука ама все пак...) и с измама прелъгва Келебримбор да изкове пръстените. Измамения Келебримбор веднъж разбрал това, изковава трите пръстена на елфите, за да могат да се противопоставят на Саурон, като дефакто те да не са под контрола му.

Затова малко ме тилтна това със създаването им в първата част.

Освен това дори маскиран, Галадриел остава подозрителна към него. В сериала... Всичко е разбъркано. Нямам друго обяснение защо освен да е опит да ship-ват Галадриел и Саурон, което си е нелеп фенфик.

И пак като проблем с хронологията. Саурон по това време не търси себе си (както е представен в сериала) той много преди това се е поддал на жаждата за сила. По това време единствената водеща цел му е трупането на повече сила по всевъзможни начини. Ако искаха да покажат как от чиста душа с желание да гради се превръща в алчния за сила мрачен лорд... Сбъркали са ерата. Ама и нормално, те нямат правата за онова, затова си разказват своя история тук.

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
05 септември 2024
Аз съм наясно, че това в сериала не е канон, а и не съм толкова запознат с Толкиновия фолклор и без това. Чета отвреме навреме из разни енциклопедии за събитията и героите или си пускам образователни клипчета в тубата. Този, например, който в първи епизод се опита да убие Саурон (това в началото се случва, не е голям спойлер) се зачудих, че не съм го чувал и го потърсих и се оказа, че е само за сериала измислен.

Нямам проблем с това, честно казано, затова не съм и толкова критичен и затова мога да си позволя да го харесвам сериала.

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
25 септември 2024
Я виж ти какво се готвело:

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
25 септември 2024
Поредната анимация, лично мен хич не ме влекат. Дано поне не е японска...
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
30 септември 2024
Уикенда догледах House of the Dragon, че буквално бях забравил, че го почнах и зарязах последните два епизода.
Останах доста разочарован. От последния епизод и изцяло от сезона. Доста по-слаб от първия сезон. А последният епизод беше скандално скучен - просто поредица от безсмислени диалози и почти никакво развитие на историята. Не случайно е и с най-ниска оценка в ИМДБ.

Гледаше ми се някакъв хорър и се пробвах на The Watchers, режисиран от щерката на Шаямалан. Беше загуба на време общо взето - нито страшен беше, но в същото време си личи, че е правен от хора, които хабер си нямат от нещата в живота. Примерно живеят някакви хора в една стая в една ирландска гора месеци наред и се изхранват с ... ловуване. А те са някакви рандъм гражданчета с никаква екипировка. Също живеят уж месеци в тази колиба, но на всеки кадър са спретнати, гримирани, чистички, с прически...

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
30 септември 2024
Сега чакаме включване от Lethian. Той лятото на кино го гледа, хвалеше го, даже май се нахъсваше втори път да иде. Ти сега такива лоши неща пишеш
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
30 септември 2024
Супер е The Watchers, много стабилен хорър, никога не съм си и помислял да търся логически неща в хорър, но разни хора.. разни идеали

Гледах вчера The Black Phone и даже ме е яд, че го пропуснах на кино, много стабилен психотрилър/ хорър. Хареса ми. Не е някакъв шедьовър, имам забележки, основно по темата със саундтрака, но иначе не усещаш кога минават двата часа. Итън Хоук ми е много любим, винаги съм го свързвал с позитивни персонажи, но тук играе зверски като мега гнусно копеле- убиец на деца.

Аз започнах The Penguin и съм много приятно впечатлен, Колин Фарел играе чудесно като Оз, но голямото откритие поне за мен е актрисата Кристин Милиоти, която блестящо влиза в ролята на София "The Hangman" Фалконе - бивша затворничка в Аркам Асайлъм. Гледайте го, струва си, засега два епизода излязоха.

Започна и третия сезон на любимия ми From и пак уж "леките" сцени изкъртват зловещо. Много добро начало, довечера ще гледам втория епизод.

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
30 септември 2024
Не вярвах, че ще сме на едно мнение с Летиан за сериал, но наистина е чук Пингвин-а. Добре, че не писах онзи ден колко е як, че днес щеше да обяснява как е най-голямото дъно
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
30 септември 2024
И на Пингвина, и на Фром гледах първите епизоди. Пингвинът е добре, всичко добре заснето, грим, Фарел и т.н.. Малко наивно, че жесток главорез от подземния свят си взема рандъм хлапе от улицата за доверена дясна ръка, ама айде.

Фром ... също бива

Довечера тъкмо и на двата сериала ще гледам новите епизоди... след като поцъкам малко SW Outlaws

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
30 септември 2024
Rostik79 написа
Малко наивно, че жесток главорез от подземния свят си взема рандъм хлапе от улицата за доверена дясна ръка, ама айде.

Е, иначе нямаше да има сериал Все пак го оправдаха с това, че го хвана да му помага с носенето на тялото и после просто се привърза към него (макар че стана прекалено бързо, но все пак мини-сериал е). Далеч по-странното е италиански мафиот да си вземе чернокож за помощник
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
30 септември 2024
Най-накрая Летиан си призна,че ФРОМ са му любимци
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.