Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
221
...
250
>
lyubohar
Мнения: 3020
Цитиране
14 септември 2022
Veluvian написа
Едва ли ще посегна на Rings of Power. Иначе ми хареса сравнението на darkblue с аптекаря в стил спортния коментатор Георги Попвасилев, та мисля по тоя повод да си припомня някои негови бисери
Пробвай, може да се изненадаш. Мисля, че не си от хората, които биха забелязали какъв цвят на кожата има някой герой; а честно казано извън расизма, кой знае какви основателни забележки не намирам.
Veluvian
Мнения: 635
Цитиране
14 септември 2022
Трейлърите не ме убедиха достатъчно, без да броим красивите картинки. Не мисля, че ще е чак такова разочарование, но подозирам за посредственост. Напоследък много франчайзи залагат на твърде повърхностни диалози, например последното ми мъка от Obi Wan, който пусна няколко емоционални сълзи и после се почувствах ограбен. Има един литературен стил, по който даже двата свята на Толкин и на Лукас се водят. За да се угоди на младите поколения, днес се набляга на повече уличен стил в диалозите, клишета като антивоенни-теми, борба за свобода, но нищо повече, което да провокира, да те извади кожата, "Не ти правиш филма, а той прави теб" - е казал покойния вече Жан-Люк Годар. Намеренията може и да са благородни - да се докоснат повече социални теми, но накрая резултатът е само евтин фен сървис. Далеч съм от мисълта, че SW и Толкиновия свят са целели някога дълбока философия, но не виждам вече литературни реплики като Граф Дуку: "Double the pride, double the fall", а наистина буквално некадърни сценаристи. Само Нолън и Вилньов ли останаха в по - комерсиалния пласт кино, за да се надяваме на нещо по смислено?
Но да се върнем към трейлърите, които гледах по Rings of Power. Не съм си представял Галадриел и Елронд по начин, по който ги видях, макар и за няколко секунди. Сравнявайки с впечатленията ми от Силмарилиона и Недовършени предания (от преданията много малко помня вече). Толкиновото разказване е отчайващо наивен героизъм, няма как да е другояче. Няма как героите да бъдат някакви авери от квартала, с които да си говориш дали ще ти потръгне в живота. В света на Толкин има също така място за всички раси. Но те не се смесват, нещо което мултикултурализма изисква. Толкин съхранява митологичното мислене на нордическата и германската култури в неговото литературно съвремие. В смесването на кръвтта се губи ясновидството - това е скрито мото на древността, на родово-общинния строй. Смесват ли се расите, изчезва магията. Толкин е консервативен, лошите, които помагат на Саурон са много често раси идващи от Азия. Арагорн е вдъхновен от образа на Карл Велики, за когото се говори, че освен политик и войн е и лечител. Толкин само отваря вратички за промяна, но не доживява, за да ги разтвори по - широко - малки дребосъци спасяват света, любов между човек и елф и т.н. Да заключа - Толкиновият свят идва от детството ми, Дюн е за пораснали, разбивач на героизъм и митове. Ако въобще съм дорасъл де...
Засега ще изчакам, може в някакъв момент да му обърна внимание.
lyubohar
Мнения: 3020
Цитиране
14 септември 2022
Разбирам за какво говориш, аз съм голяма претенция на тема сериали и особено диалози и character development. Диалозите са на доста прилично ниво. Иначе и аз съм чел книгите, но според мен ако очакваш някоя визуална творба да отговори на образите, които си си изградил в главата, едва ли някога ще ти хареса нещо
Veluvian
Мнения: 635
Цитиране
14 септември 2022
Сякаш при Толкин са доста фиксирани нещата, персонажите са доста типизирани, та не опира много до лично въобръжение, с което да претендирам. В предишни дискусии съм казвал, че държа на художествената интерпретация на режисьора и неговия екип, само че наистина при Толкин нещата са доста консервативни и не ти дава много свобода да интерпретираш. Вариант е обаче да направиш своя история в този фентъзи свят и да развиеш свои герои и сюжетни линии и така да се разгърнеш, вместо да слагаш бойна броня на Галадриел, която по - скоро носи архетипа на гранд магьосница/вещица и няма нужда от тупаници, за да доказва силата си.
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
15 септември 2022
Cyberpunk Edgerunners - изгледах 3 епизода, доста е добре.
nightwarrior
Мнения: 3955
Цитиране
15 септември 2022
Галадриел абсолютно няма причина да е повелителя на меча, при положение, че доколкото помня от четеното, дори във втората ера тя е една от най-сериозните магьосници. Да не говорим за поведението и на сърдита тийнка, при положение, че е най-възрастният елф в шоуто (поне до момента). Визията не е лоша, но като цяло сторито е много насилено, а темпото на първите два епизода(нататък не съм гледал още) е супер мудно.

Да си бяха направили някакво техно стори, щях да съм по-ок, ама фенфик, в който само имената на героите и местата съвпадат, малко ми нагарча.

nightwarrior
Мнения: 3955
Цитиране
17 септември 2022
Cyberpunk Edgerunners ми хареса, доста добре направено, чак ми се доигра играта пак
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 889
Цитиране
20 септември 2022
lyubohar
Мнения: 3020
Цитиране
20 септември 2022
Не е точно хорър, но много ми хареса Saloum. Сенегалски е.
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
27 септември 2022
Снощи гледах Bullet Train. Доста се забавлявах с филма. Екшън комедия, изненада ме приятно.
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
28 септември 2022
Бааааси якото Хю Джакмън се връща за Wolverine


Rostik79
Мнения: 2179
Цитиране
28 септември 2022
След бозавия и насиелен ДП2, ако вкарат Джакман в тройката ще е яко, особено след множеството заигравания досега и бъзици с неговия персонаж. Стига да не го направят твърде инфантилно.
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
28 септември 2022
Да, ДП2 беше дрисня като Тор мензис и гейщини, но тор води класацията. Дано да е добър, интересно ще е как ще го върнат Хю. Понеже знаем какво стана в последния филм на \|/ \|/
Rostik79
Мнения: 2179
Цитиране
28 септември 2022
Е, той последният върколак се водеше нещо като спин-оф. Пък и да не е, действието беше 20-30 години напред във времето. То и Дедпуул филмите не съм сигурен дали се вписват точно във вселената на Х-мен, така че сценаристите би трябвало да са с развързани ръце.
darkblue
Мнения: 1879
Цитиране
28 септември 2022
да, но все пак в скрития край се появи ДП.
<
1
...
221
...
250
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.