
При Dirt 4 отговорът е... по-скоро не.
„Няма толкова много бутони при Switch, контролерите са по-опростени, което не е идеалният сценарий за Dirt 4”, казва Дарън Хейуърд, гейм дизайнер на рейсъра. Той добавя, че всичко е възможно – но в конкретния случай малко вероятно. Да, някой ден Dirt 4 може и да има Switch ревизия. Но няма да е скоро.
Едва ли всички тези новини се нравят на Nintendo. Да, има някои големи обявени игри за Switch… но повечето все пак си остават шарени инди платформъри. Но все пак това не е изненадващо.
Очевидно много компании чакат да видят дали Switch ще се харчи добре. Ако да – тогава ще намерят начин да портнат игрите си за устройството. В противен случай... нищо не е сигурно. Така през март ще разберем дали новата конзола на Nintendo ще успее да се установи или ще сподели съдбата на Wii U.



3