Изложението Gamescom тече с пълна сила, а това означава, че ще виждаме адски много геймплей от куп игри. Включително и Dark Souls III. Видеото горе ни показва тъкмо 16 минути от играта... и веднага мога да ви кажа едно нещо – очаквайте гадно качество. Геймплеят е сниман от телевизор, което винаги е рецепта за неособено красиви гледки.
Тъй или инак можем да се уверим, че Dark Souls III наистина е запазил духа на точно тази серия. По-плавното и бързо движение се усеща ясно – подобно на . Но духът на Dark Souls си е на линия. И атмосферата.
Така изглежда ще видим най-доброто от поредицата – особено и когато директорът на първата игра от нея и Bloodborne е отговорен за Dark Souls III.
А, да, също така пичът, който играе на видеото горе изглежда няма особен опит със серията и доста често ще среща надписа You Died.
Още по темата
П.С. Наистина ми е интересно дали геймплеят горе е от някой автор на IGN, щото ще е пълна пародия. Ся разбирам зле, зле, ама ни блок се ползва, нито някакво движение, нито... нищо. И помпане на сляпо, а това сигурно са първите най-лесни противници на Dark Souls III. ![]()
To това е и един от основните ми стопери при мисълта за купуване на конзола, геймпада ми е адски неудобен за управление. За спортни, рейсъри, платформъри ми е приятен, ама фърст и търд пърсън игри са ми като вадене на зъб без упойка, ще стане, ама е много мъка.
Иначе типично за From, няма някакви фрапиращи иновации(на база на тоя геймплей говоря, може да изникне нещо), но ми изглежда по раздвижена, което е хубаво.
Относно Lords of The Fallen... ми не бих я сравнил с тази(с уговорката, че тази още не е излязла). Lords-a е доста по... не бих казал лесен, може би прощаващ. Има неща, които ми харесват, наистина разказано стори(не коментирам качествата на сторито), но някак си цялата игра оставя усещане тип, ако не искаш да се трудиш като във From игра, ама искаш нещо сходно като усещане, играй нашата.
Но бих казал, че на болшинството жанрове джойстикът не ми прави особено впечатление. И интересно за рейсъри предпочитам клавиатура пред джойстик, въпреки че си има големи плюсове (за ръчни скорости примерно).
А за Dark Souls III - концепцията си е достатъчно стабилна, че да се търсят големи иновации. Дето се вика - не променяй онова, което работи. Но както съм казвал много пъти не съм никакъв фен на Dark Souls II, Dark Souls беше... хубава, но омазана от милиард технически проблеми игра. И прекалено прехвалена освен това. В тоя ред на мисли Dark Souls + Bloodborne ми прилича на win.
П.С. В Dust 514 - шутърът за PS3 от Eve Online вселената - беше позволено да се ползват мишки и клавиатури и беше пълно порно. Половината хора бяха на обичайното за конзолите ниво, другата половина мазаха, имайки мишка и клавиатура. Беше голяма простотия и за мен - яко недомислен ход.
Трябва обаче най-накрая да си пусна Lords of the Fallen за повечко време, пък и да видя дали ще продължи да крашва.



3