hategame logo
Двойка осъдена на 12 милиона от Nintendo
пуснато на 13 ноември 2018 от pseto
nintendo 2
Nintendo хич не си поплюва, ако трябва да съди хора, които разпространяват софтуера им нелегално. Поредните попаднали под ударите им са американците Джейкъб и Крисчън (да, жената се казва така!) Матиас, които са осъдени да платят... 12.23 милиона долара.

Причината е причината е нелегално разпространение на ROM-ове чрез сайтовете LoveROMS.com и LoveRetro.co. В тях могат да бъдат намерени пиратски версии на куп игри на Nintendo, включително Mario Kart 64,, Donkey Kong Country, Pokemon Yellow и други.

Макар и двата сайта да биват свалени в момента, в който гейм гигантът заплашва да съди, то това не се оказва достатъчно. А сумата от 12 милиона долара определено е непосилна за мнозина.

Все пак доста от нас разчитат на подобни сайтове, особено ако искат да поцъкат някоя класика от времената на 8-битовото Nintendo. А едно е сигурно – японската компания определено не прави достатъчно, за да можем да цъкаме лесно по-старите й заглавия, от които имаме носталгични спомени.

Коментари
BloodDagger avatar
BloodDagger
14 ноември 2018
Наскоро си свалях NES класики от LoveRoms, защото Emuparadise е кастриран от всякъде. Много насериозно се взе разпространението на ROM-ове, които са на 20+ години. Може би това се дължи на навлизането на "classic" конзолите, които според мен са чист cash grab.
pseto avatar
pseto
15 ноември 2018
Да, и аз мисля така. Вместо Nintendo да направят нещо, за да може човек свободно да цъка по-стари игри, дори и срещу някакви пари, те се опитват да си въведат техните мини конзоли с примерно 10 игри от всичките стотици и то на достатъчно солени цени. Айде, за носталгията става...

...ама примерно когато ми се доиграе Goal 3 (или Kunio Kun no Nekketsu Soccer League)... какво правим. Тая игра много се съмнявам, че ще я видим някога из мини конзолите, а и доколкото съм чел разни хора самоинициативно са я превели криво-ляво на английски. И какво, трябва да им резнат главата заради ROM-овете ли...

sauron93 avatar
sauron93
15 ноември 2018
Мали като малък и аз колко съм купувал и продавал на приятели :-)
Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл