hategame logo
PlayStation VR излиза през октомври, струва 400 евро
пуснато на 15 юни 2016 от pseto
playstation vr 4
Виртуалната реалност PlayStation VR ще се появи в продажба на 13 октомври, научихме по-рано през седмицата. Това се случи на изпълнената със събития пресконференция на Sony.

Не обаче датата на премиера е интересна – вече ни бе известно, че PlayStation VR ще се появи до края на годината. А обикновено есента е най-подходяща за подобен дебют. По-любопитна е цената – 400 евро. С нея PlayStation VR се бетонира като най-евтината джаджа за виртуална реалност – поне от тези на големите компании.

За да вкараме цената в контекст няма как да не отбележим колко струват Oculus Rift и HTC Vive. Първото устройство е 700 евро, а второто – 900 евро. Така PlayStation VR се позиционира доста добре спрямо конкуренцията.

Естествено има една уловка – виртуалната реалност на Sony е от по-нисък клас, а и с оглед на факта, че ползва хардуера на PS4 крайните резултати няма да са толкова впечатляващи, колкото тези на Oculus Rift и HTC Vive. Които изискват висок клас графични PC ускорители, за да вървят.

Все пак при нова концепция като виртуалната реалност вероятно по-ниската цена ще привлече немалко потребители. Но какво очаква откъм съдържание бъдещите притежатели на PlayStation VR?

Виртуалната реалност на Sony ще поддържа 50 игри при пазарната си премиера. Нелошо количество на пръв поглед, макар и голяма част от тях да са по-скоро кежюъл продукти, отколкото „истински“ гейм заглавия.

Коментари
milioner4e avatar
milioner4e
15 юни 2016
Непотребна джаджа.Смърт за всички vr простотии
undefined
Конзолен Килър
15 юни 2016
+1 И за мен е пълна простотия.
P.M.P. avatar
П.М.П.
16 юни 2016
Трудно ще замре нещо зад което стоят милярди капитал, колкоото и да е глупаво, безсмислено и нефункционално рекламата и PR-a не могат да бъдат спрени, а зомбитата винаги ще купуват това което им се покаже в перспективата която им харесва. Яд ме е, че искат да изкривят истината за употребата на това нещо от обикновенния потребител като ни показват някакви глупави игрички които омръзват за 5 минути.
Да си го рекламират като xxx играчка, а не да ми се изхвърля, че било революция в гейминга.
milioner4e avatar
milioner4e
16 юни 2016
Вижте я VR простотията:

http://i.imgur.com/xm7oFFJ.gif

Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл