
„Гейм разработчиците живеят в мечтания сценарий, в който страстта се среща с работата. Ние не гледаме на нашата работна седмица като нещо, което трябва да изкараме с мъка, за да живеем истински през уикенда“, казва Пардо, който е изпълнителен директор на Bonfire. Той обаче добавя, че разработчиците често трябва да преценяват дали да работят по касови проекти, където е малко вероятно мнението им да се чуе или в малки студия, където имат повече свобода, но е по-трудно да бъдат забелязани.
Е, Bonfire ще се опита да съчетае най-доброто от двата свята. Разработка на блокбъстъри с множество малки екипи от почти автономно функциониращи разработчици.
По-важното обаче е друго – по какво ще работи Bonfire?
Засега подробности липсват. Роб Пардо споменава единствено, че „почти сигурно“ Bonfire ще ни предложи мултиплейър игри. При положение, че Riot – създателите на League of Legends – са инвестирали сериозни суми в студиото, то очевидно можем да очакваме именно мулти продукти.
Ще е интересно да видим кога Bonfire ще ни предложи първата си игра. Но дали тя ще е хитова?

3