hategame logo
3D Realms обвиняват Gearbox в неизплатени възнаграждения за Duke Nukem Forever
пуснато на 14 юни 2013 от pseto
Duke Nukem Forever
Създателите на култовата поредица Duke Nukem – а именно студиото 3D Realms – са завели дело срещу Gearbox. Причината?

Неизплатени авторски и лицензионни възнаграждения. Те се отнасят за Duke Nukem Forever, които според 3D Realms възлизат на повече от 2 милиона долара.

Ако случайно сте изпуснали историческата нишка, то ще припомня, че през 2010-та Gearbox се сдоби с правата за последната игра с участието на супергероя Дюк Нюкем. Известно време след това, шутърът най-накрая се появи в продажба... след 14 години след обявяването си.

„Истината е, че 3D Realms получи всичко, което им беше обещано по тази сделка. Ние спазихме уговорките си,  обогатихме финансово компанията,  спасихме я от задълженията, причинени от над 12-годишните опити Duke Nukem Forever да бъде пуснат в продажба“, пише Gearbox в свое официално съобщение.

Докато тук тонът е що-годе нормален, то нататък нещата започват да стават леко скандални. Меко казано.

„Всички искаха играта на 3D Realms да е по-добре приета от пазара, за да облагодетелства както създателите, така и геймърите. Но от тази компания едва ли искат да стане известно, че именно те бяха печелившите в сделката. Gearbox понесе и финансови загуби, и такива върху реномето си“, завършва съобщението.

Не, че нещо... ама само аз ли помня рекламите на Duke Nukem Forever? В които Ранди Пичфорд, шефът на Gearbox, разправяше колко ще е яка играта? Как си струвала всяка стотинка?

И сега се оказва, че от гейм студиото си противоречат. Тъй като разправяха колко як е DNF, а в крайна сметка сега признават, че всъщност е бил провал. Което беше и моето мнение преди 2 години.

Честно казано, не знам на чия страна съм в този скандал. Имаме както 3D Realms, които в крайна сметка са отговорни за почти цялото недоразумение Duke Nukem Forever и няма нужда да ги защиатавам. Но също така Gearbox вероятно са били съвсем наясно какъф кенеф е този шутър. Но все пак излъгаха геймърите. Както направиха с Aliens: Colonial Marines.

Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл