
Причината за забавянето? Официалната такава е, че разработчиците DICE имат нужда от повече време да доизпипат основния геймплей на Battlefield 5. Което реално е най-баналното обяснение за отлагане в индустрията днес.
Ако говорим за EA и конкретно Battlefield - то компанията никога не се е страхувала да пусне шутъра почти и в бета вариант. Явно тук причините са други.
От една страна тежката артилерия в лицето на Red Dead Redemption 2 е възможно да е изплашила EA. От друга - неофициални изследвания твърдят, че предварителните поръчки на Battlefield 5 са доста по-малко от обичайното за серията. Което може би също е причина за отлагането.
Тъй или инак едва ли ще разберем истината. Battlefield 5 чакаме вече на 20 ноември за PC, PS4 и Xbox One.
Още по темата
Проблемът е друг. А именно - всяка година идва ново поколение деца, което минава през Call of Duty и каквато и помия да направи Activision все се купува. Докато при Battlefield не е същото, там мисля, че аудиторията е далеч по-възрастна, също така по-възрастната аудитория помни как прекалено често нов Battlefield се появява супер бъгав и геймърите са бета тестъри с месеци. Та тези хора вероятно са си казали - "Дай тука ще си цъкам Battlefield 1/Battlefield 4, които са закърпени, пък този ще си взема след няколко месеца, когато не е бъгав на гъз"...
...ама то това сами си го докараха EA. Малко като някакви тарикати по черноморието, които строят, строят, строят против всякакви норми, изведнъж стане свлачище заради тяхната простотия и те се чешат по челото и се чудят - "Баси, бог ли ни наказа".



3