
Новата игра на Хидео Коджима – създателят на Metal Gear серията – ще е представител на екшън жанра. Това ни разкрива самият дизайнер в интервю за японското издание Famitsu. Най-интересни обаче са думите на Коджима, че когато играта бъде представена... може да не ни се стори нещо особено.
„Когато бъде обявена може и да си кажете – „Това не е впечатляващо“. Но ще разберете, когато видите и изиграете заглавието“, казва Коджима.
„Потребителите, които се наслаждават на днешните AAA игри – The Division, Uncharted и т.н. – спокойно ще харесат и нашия продукт“, добавя Коджима.
За съжаление японецът не разкрива много за геймплея. Научаваме, че играта ще е екшън, но „няма да има точно отворен свят“. Обещават се и иновативни механики... но друго засега не се знае.
В сферата на спекулациите е също кога ще бъде представена играта. По-късно тази година? Или следващата?
Иначе новото отроче на Коджима се разработва съвместно със Sony, от които ще дойде и целият бюджет. Компанията обаче е дала пълна креативна свобода на дизайнера. Хубаво е също, че не само притежателите на PlayStation 4 ще могат да цъкат новата игра на Коджима – тя ще е налична и за PC.
Още по темата




