hategame logo
Някакъв сенатор в САЩ: Гейм индустрията печели от здравето на децата
пуснато на 30 януари 2013 от pseto
leland yee
Кампанията против гейминга в САЩ продължава с пълна сила. След клането в щата Кънектикът преди месец и половина, игрите с насилие продължават да бъдат изтъквани като едва ли не основна причина за подобни трагедии.

Поредното изявление идва от сенатора Лиланд Ий – сенатор от щата Калифорния. Според негово скорошно интервю, „гейм индустрията печелела пари за сметка на детското здраве“. Очевидно тук се визират игрите с насилие, които явно дестабилизират крехката психика на подрастващите.

Уж.

Заедно с това, Ий пояснява, че гейм индустрията има „конфликт на интереси“ с оръжейната такава. И няма право да се включва в дебатите за затегнат контрол по продажбата на пушкала.

Което е поредната доза празни нападки, разбира се. Първо, че игрите с насилие са за възрастни – ясно си го пише на кутиите. Един родител е виновен, ако детето му цъка подобни неща, не гейм индустрията. Не, че аз съм гледал малко филми с насилие още преди да навърша 10 години – но пък винаги е имало родител, който да ми пояснява какво се случва. Че всичко е измислица и че не се прави така в реалността.

И второ – Ий ми се струва като някакъв привърженик на оръжейната индустрия. Поредното лоби може би. Което се опитва да извърти нещата към една доста по-бедна пазарна сфера като гейминга. Жалки опити.

Но може и да се окажат успешни. Неговите и на други сенатори. Именно заради това покривам подобна новина, която очевидно си се отнася само за САЩ и не ни касае особено нас, европейците.

Като се има предвид колко голям пазар е американският, то при наличие на по-строги закони срещу игрите с насилие, то вероятно повечето нови заглавия ще бъдат доста цензурирани. Тенденция, която се развива все повече в последните години. И която хич не ме кефи.

Дано нещата се разминат – аз си искам цъкалките с кървави убийства!

Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл