hategame logo
Отново: Обвиняват филмите и игрите с насилие за клането в САЩ
пуснато на 20 декември 2012 от pseto
4i4ka

Както знаете, миналата седмица в САЩ се разрази ужасяваща трагедия. Тогава 20-годишният Адам Ланза уби 27 души, сред които майка си и 20 деца на възраст 6-7 години. За съжаление, май и този страховитен инцидент ще бъде приписан... на компютърните игри и филми с насилие.

Поне такива намеци вече се зараждат в американския парламент. По-рано тази седмица сенаторът-демократ Джей Рокфелер от Западна Вирджиния е внесъл законопроект, който да позволи мащабното изследване за това как влияят електронните игри и филми с насилие на подрастващите.

„Водещи корпорации, включително тези във видеогейм индустрията, правят милиарди, промотиращи и продаващи съдържание с насилие на деца. Те имат отговорността да защитават нашите деца. Ако те не го правят, то можете да разчитате Конгресът да поеме по-агресивна роля“, твърди в типично мелодраматична реч Рокфелер.

„Националната академия на науките в САЩ трябва да изследва дали по-високата интерактивност и представянето на реалистично насилие няма уникална роля върху развитието на децата“, продължава с речите си Рокфелер.

Разбира се, тук говорим просто за законопроект. Не е ясно дали ще бъде одобрен. Но пък за пореден път мога да се плесна в челото и да се зачудя на американците.

Даеба, виждал съм с очите си как в магазините тип Метро там можеш заедно с някоя електронна игра, памперс, кило банани и чифт гащи да си купиш и бойно оръжие. Ей-така, между другото, вървиш си из щандовете и бам – един брониран такъв с пушкала.

И после ми говорете, че игрите с насилие са виновни... айде стига. Взе да се изтърква тая реплика. Ама нормално – нали никой не може да вдигне пръст в САЩ срещу оръжейната индустрия, дай да скачаме на по-малките такива като геймърската.

Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл