hategame logo
PES 2019 с 42% по-ниски продажби от PES 2018
пуснато на 03 септември 2018 от pseto
pes 2019 barcelona
PES 2019 има с 42% по-ниски продажби от PES 2018, научаваме от поредното издание на класацията на Chart-Track, излизащо по традиция в понеделник. Тя се отнася до физическия пазар във Великобритания, като на теория можем да достигнем до извода, че серията е в криза...

...но има една уловка. Става дума единствено за физически продажби в кутии, които влизат в класацията. При положение, че с всяка изминала година пазарът се обръща към дигиталното, то не можем да сме сигурни дали има проблеми за франчайза или напротив.

Интересно е също, че PES 2019 дори не успява да окупира челната позиция за изминалата седмица. Тя отново остава притежание на F1 2018 – първенец и за миналата седмица.

Оттам нататък нещата са все така познати. GTA V пак се връща в тройката, а след това са Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy и Yakuza Kiwami 2.

Пълният топ 10 е в следният вид:

1. F1 2018
2. PES 2019
3. GTA V
4. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy
5. Yakuza Kiwami 2
6. Mario Kart 8 Deluxe
7. Playerunknown’s Battlegrounds
8. God of War
9. Monster Hunter Generations Deluxe
10. FIFA 18

Коментари
nightwarrior avatar
nightwarrior
04 септември 2018
A и това е британска класация, те там се кълнат във фифата като цяло. Този ПЕС е по-добър от предишни, мисля че има и повече продажби с оглед на по-бързото намиране на онлайн игри спрямо предишната, ама може просто да вадя късмет, знам ли.
sauron93 avatar
sauron93
04 септември 2018
Който иска да играем да ме добави в стийм firstduo93. Играта наистина е по-добра от миналите години.
pseto avatar
pseto
06 септември 2018
Аз цъкам на PS4-ката, тъй че няма как да стане това.
Svetly avatar
Svetly
05 септември 2018
Тази година PES определено е подобрена и все повече започва да ми харесва като я играя /версия за ps4/. Според мен дигиталните продажби са повече, защото масово хората, с които играя online виждам, че са купили легендарния едишън. Почти във всеки отбор в my club има по един легендарен играч още от старата на играта.
Също ако е на PC обикновено се купува дигитално направо от steam.
pseto avatar
pseto
06 септември 2018
Да, определено е яко подобрена версията тази година. И миналата беше окей, но все пак имаше разни неща за чепкане. Тук вече е съвсем различно. Определено се усеща като футбол. Адски много неща ме радват, най-вече по-бавния геймплей с акцент на умението, не някакво безмозъчно цъкане като във FIFA... доволно.

Кофти само, че няма особено много хора в онлайна. Предпочитам да играя с хора, ама това чакане по 5-10 минути за мач и то накрая да ти се падне някой изрод и да те премачка е... досадно. Не знам проблеми ли с мачмейкинга има или просто наистина малко хора играят PES, ама...

nightwarrior avatar
nightwarrior
06 септември 2018
Steam или?
Svetly avatar
Svetly
06 септември 2018
Махни ограничението за минимум Lv.3 за мрежата при търсене на играч и почти веднага намира игра.
pseto avatar
pseto
07 септември 2018
Някои от мачовете ми бяха с 2 от 3 връзка и бяха определено неприятни за цъкане... може и да е било изключение, ама помня от минали PES-ове, че с под 3 се цъкаше мега тегаво и заради това си го оставих на (стандартното) 3.

@nightwarrior - за PS4 иде реч.

sauron93 avatar
sauron93
07 септември 2018
Като се махне рестрикшъна по—бързо намира игра но аз от няколко дена немога да се свържа със сървъра на конами. Явно проблемите от миналите песове са и тук. Иначе по гейплей са го издокарали.
Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл