
„Започвайки от днес, цялото режим студио е в режим на форсиране“, казва Бадовски в имейл към служителите си. Той споделя също, че „всички възможни варианти за разрешаване на ситуацията са били изразходени“ – под „ситуация“ очевидно се има предвид качественото завършване на Cyberpunk 2077 – и ще трябва да се прибегне до увеличена работна седмица.
Бадовски признава, че с този ход той противоречи на собствените си думи. Неотдавна той обяви в интервю, че „преработването никога не трябва да е отговорът“. Но ето, че винаги има изключения.
Cyberpunk 2077 беше отложен на два пъти. Първо го очаквахме през април тази година, а после – през септември. Поредно забавяне със сигурност няма да се хареса на всички, очакващи играта – а вече е очевидно, че CD Projekt Red ще направи всичко възможно, за да пусне играта в срок.
Все пак Бадовски споделя в Twitter, че екипът на полската компания знае какъв е залогът и разбира решението.
„Това е едно от най-трудните решения, които е трябвало някога да взимам, но екипът ще бъде компенсиран за всеки допълнителен час, който вложи в Cyberpunk 2077. И точно както се случва в последните години, и тази 10% от печалбата на компанията ще бъде директно разпределена между служителите на CD Projekt Red”, казва Бадовски.
Cyberpunk 2077 очакваме на 19 ноември. Тогава играта ще излезе за PC, PS4 и Xbox One. Версиите за PS5 и Xbox Series S/X ще са готови по някое време догодина, като добрата новина е, че ще има безплатен ъпгрейд до тях за всички, сдобили се със Cyberpunk 2077 за настоящите конзоли.
Още по темата












Но аз не говорех за IT сектора, аз имам предвид администрацията, разните му там банки и т.н. институции, където според мен и 4-5 часа едва ли им се събират. Хората си мислят, че в IT сектора сме като тях - пием кафета и пушим цигари половината ден и ни дават 2х на техните заплати просто ей така, защото сме отишли на работа Това разбира се е грозно обобщение от моя страна, защото имам приятели, които работят в банки и се спукват просто, но средностатистически има и много скатаване. В IT бранша за 20г съм се убедил, че се работи много, от почти всички и повече от кой да е друг бранш.





Но и от друга страна несъмнено и COVID влияе, когато хората са си вкъщи никой не може да им бие сол на главата дали работят плътно 10-11 часа или не. В офиса няма къде да се скриеш. Това все пак си е добре за самите разработчици. А пък CD Projekt Red може да си преосмисли малко корпоративната култура, с потребителите се държат добре и това е факт, но въпреки това остават подозрения какво правят вътрешно. Преработването със сигурност не е устойчив модел, а и вече CD Projekt Red не са бедни, че да не могат да наемат малко повече хора.
П.С. Макар че вероятно разработчиците знаят какъв е залогът и ще стиснат зъби накрая, ако играта е прекалено счупена по време на премиерата може да омаловажи години труд, тъй че вероятно ще натиснат здраво. Пък и винаги е добре, когато и обикновените служители взимат процент от пая, тоест печалбите, някак вкарва малко повече мотивация и те кара да се чувстваш така, сякаш наистина си част от продукта, който правиш, а не просто колелце в голямата машина.

Обзалагам се, че и разработчиците на TLOU2, и на Ghost of Tsushima и на всяко голямо и не толкова голямо заглавие са бъхтали яката overtime, но никой не е пуснал новина.

Затова по-горе написах, че според мен е по-добре да я пускат вече. Ще надграждат в движение после, а в началото е достатъчно да няма сериозни game breaking бъгове.









