
Не става ясно за колко точно хора говорим. Но пък научаваме, че причините са финансови.
„Приходите на GOG се покачват с по-малки темпове, отколкото компанията расте“, гласи официално съобщение. Добавя се, че в момента магазинът е прекалено близо до това да започне да оперира на загуба. Поради която причина са нужни промени.
Последно около GOG се заговори, когато в него трябваше да видим ексклузувно Thronebreaker – сингъл кампанията, базирана на картовата игра Gwent. Заради слаби продажби в платформата CD Projekt Red заглавието все пак се появи и в Steam (което не се планираше).
Иначе GOG предлага куп игри без DRM защити. Първоначално ставаше дума за куп класики от миналото, но след това започнахме да виждаме и много нови премиери. И GOG обаче прибира 30% от приходите, също както Steam (и практически всички други дигитални магазини, включително тези в Android, iOS, Xbox Live, PlayStation Network). Така не можем да сме сигурни дали и конкуренцията на Epic Games Store и по-ниският процент там няма да навреди.
Но все пак не изглежда бъдещето за GOG да е мрачно – особено и при положение, че съкращенията не са чак толкова сериозни.
Още по темата
С достатъчно прилична машина съм, за да не усещам толкова чувствително Денувото. Това не променя факта, че тя не е добра за потребителите, а на пиратите им е все тая.
Те са значително по-леки за процесора, Toxi.
Кога геймърите ще разберат, че оптимизацията не е някава магия дет я се случва я не? За това как изглежда и с какви характеристики и физика е Metro, тя е реално доста добре оптимизирана. По-тежка е от гледна точка на примитиви и геометрия, но това е валиден начин за дизайн.
Имам достатъчно мощна машина да не ми дреме за Denuvo. Няма значение за мен лично ама все пак искам да го няма.




3