
„Ние изживяваме мечтите си, наистина“, казва Карл Манех, един от тримата основатели на гейм студиото. „Една продажба ще бъде огромна, но имаме ли наистина нужда от тези пари? В нашия случай ни трябват средства за инвестиране в нови продукти. В момента имаме повече пари, отколкото се нуждаем“, допълва той.
Манех разкрива също, че именно независимостта прави Mojang толкова успешно студио. Като например възможността „всички да влязат в зала и да вземат някое голямо решение само за 15 минути“.
Което е яко. Винаги е хубаво, когато талантливите компании не си продават задниците за още пари, ами продължават да творят продуктите така, както ги чувстват. Всъщност, досега Mojang дори са отказали и на множество външни инвеститори, които се опитали да купят дял от студиото.
Най-големият от тях е Шон Паркър – съоснователят на Napster и един от хората, повярвали и вложили адски рано кинти във Facebook. Всъщност, той е бил и президент на социалната мрежа (ако се сещате за филма по темата, там неговата роля изигра Джъстин Тимбърлейк).
Та Паркър се поитал да откупи дял от Mojang, като даже поканил тримата основатели на студиото Манех, Маркус Перссон и Якоб Порсер на фешън парти в Лондон. Той се опитал да ги впечатли, обещавайки да ги вземе с частния си самолет от Швеция. В крайна сметка те отказали, запазвайки своята независимост.




16