hategame logo
Valve и Ubisoft глобени във Франция
пуснато на 19 септември 2018 от pseto
valve 2
С над 300 000 евро общо за неспазване на потребителски закони
Valve и Ubisoft са били глобени във Франция. Това научаваме от съобщение на френска комисия, защитаваща правата на потребителите.

Глобата е 147 000 евро за Valve и 180 000 евро за Ubisoft. Тя се отнася конкретно за нарушения, намерени в услугите за дигитална дистрибуция на игри Steam и Uplay.

Редно е да се отбележи, че не става ясно къде точно са сгафили двете компании. А несъмнено щеше да е интересно да разберем.

От друга страна глобите са абсолютно невзрачни като сума за гиганти от калибъра на Valve и Ubisoft. Тъй че е повече от сигурно, че какъвто и закон да са нарушили едва ли ще променят поведението си.

Коментари
Изтрит потребител avatar
Изтрит потребител
20 септември 2018
Изтрит коментар
Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл