
"През годините опитахме да разпространяваме игри сами. Купувахме компании. Продавахме компании. Купувахме разработчици. Закривахме разработчици", казва Айгер.
Той продължава, че поне с лицензирането на интелектуалната си собственост на външни компании Disney има успех. А една от тях, която си струва да се отличи особено е EA. С които имат добри отношения, които ще продължат и в бъдеще.
Така изглежда всичко около Star Wars Battlefont II е забравено. Играта получи страхотно негативни отзиви в тестовете преди премиерата си - най-вече заради прекалено скандалните микроплащания. Влияещи директно на геймплея. Според куп слухове именно Disney са се намесили и са накарали ЕА да ореже компонента. А неговата липса си личеше - Star Wars Battlefront II беше замислен като криминална ротативка от рода на FIFA (но без тъй важните микроплащания).
Но щом Disney са доволни от партньорството с EA - всичко е наред, нали?




3