hategame logo
EA очаква 6 милиона продажби на Anthem
пуснато на 07 февруари 2019 от pseto
anthem video
Общо взето е публична тайна, че от представянето на Anthem зависи съдбата на BioWare. Ако играта не е успешна е доста вероятно студиото да загине.

Но какви са целите на EA ще се запитате? От компанията обявиха – минималните очаквания към Anthem са 6 милиона продажби за първите 6 седмици от пазарната премиера.

„Anthem е нещо, което те досега никога не са играли“, казва Блейк Йоргенсен, финансовият шеф на EA, визирайки акционерите в студиото. Той добавя, че очакванията са за 6 милиона продажби в дебютните седмици. Също така поради спецификата на играта – насочена към онлайн елемента и в която се очаква постоянно да се добавя ново съдържание – EA се надява продажбите да продължат със стабилно темпо и след това.

Ако трябва да сме честни 6 милиона продажби не са някакви колосално число в днешно време. Особено за мултиплатформено AAA заглавие. Но пък от друга страна – EA съвсем основателно се гледа с огромно подозрение днес. А пък марковият за компанията шутър Battlefield едвам премина 6 милиона продажби при премиерата си в края на миналата година, при положение, че минали издания комфортно стартираха на 10+ милиона.

Така определено ще е интересно какво ще се случи с Anthem, който чакаме по-късно този месец.

Коментари
BundyBari avatar
BundyBari
08 февруари 2019
Със средствата, които вложиха за реклама, обещанията че няма да има луут-кутии и ще се купуват само козметики и миналото на Beware, 100% ще ги хванат 6-те милиона. Дори аз съм я поръчал, който не подкрепям като цяло преодърите. Просто ми се играе нов Scy-fi франчайз, пък било то и шутърче без кой знае каква история. Идеално за разпускане след работа
nightwarrior avatar
nightwarrior
08 февруари 2019
Не знам ще броят ли праймъра, щото аз примерно така ще я играя, това им е една покупка по-малко.
pseto avatar
pseto
11 февруари 2019
Те и да броят Premier-а за продажби, приходите ще са съвсем други, а акционерите само това ги интересува. То и заради това Activision говори само за приходи за Call of Duty, а точни бройки хич не се споменават.

Реално 6 милиона не звучи особено високо като число... ама ако повечко хора изчакат и се окаже фейл Anthem в ендгейма, може и да не ги стигнат. Разбира се имаме и въпросът колко е бюджетът. Щото ми се струва, че EA не са развързали широко портфейла...

darkblue avatar
darkblue
08 февруари 2019
И аз съм я преорднъл
nightwarrior avatar
nightwarrior
08 февруари 2019
Някой беше предложил, някво мулти може да направим, с който е на РС де, не мисля да я вземам на плейстейшъна. Трябва да видя да я сваля тия дни, че 15ти идва, пък в един ден Метро и Антем.
sauron93 avatar
sauron93
08 февруари 2019
Макар че бях разочарован от мас ефект 3,съм склонен да я пробвам. Не звъчи зле ,съдейки по клипове.
pseto avatar
pseto
11 февруари 2019
На 15-и излиза играта в Premier, тъй че ще сформираме една форумна група, пък да видим дали ще е фън или напротив.
rosniak avatar
rosniak
11 февруари 2019
Казват, че и FalilOut 76 е фън с приятели/групичка.....
rosniak avatar
rosniak
11 февруари 2019
FailOut 76*
pseto avatar
pseto
11 февруари 2019
Да, това е един от хитрите трикове на разработчиците, ама на мен не ми влияят толкова.
sauron93 avatar
sauron93
12 февруари 2019
То вече има видео за ендгейма. Нещо като диабло,различни трудности и по-добри итеми при по-висока трудност. Като цяло гринд за гиър. Но все пак може и да си заслужава ако геймплея е забавен.

Фалоут няма да си я пусна посмъртно. Просто в тази не мога да направя нищо,тъй като 90 процента от времето бях зает да готвя храна,вода,да чистя токсини,да дам сън на героя,да чистя болести и тн. За мен това е тамагочи игра за губене на време.

darkblue avatar
darkblue
12 февруари 2019
Казват че постоянно ще има нови неща след ендгейма, даже и историята ще продължи. Има новина че май даже и филм ще има
BundyBari avatar
BundyBari
12 февруари 2019
Дано излезе истина. Много ми се играе игра тип "сериал", да пуснат сега основата, колко да се зарибим и през 2-3 месеца, със всяко ново допълнение, историята да се разгръща. Да няма човек търпение до дата на излизане на новите неща. А и същевременно всяко ново ниво/куест/мисия да е в пъти по-трудно от досегашните, за да се осмисли фарменето. А RPG-елемента, да не е само козметичен. Представям си какво ще е, да имаш избор да подходиш към дадени ситуации по различни начини и последствията от избора ти да се вижда чак след няколко месеца в допълнителното съдържание. И всичко да е безплатно, както са обещали, разбира се. Ех, размечтах се...
nightwarrior avatar
nightwarrior
12 февруари 2019
Дефакто Warframe и сега е на този принцип. Играх я още в бетата преди години и постепенно се напълни с мисии, сега имаш буквално една камара и още добавят. Буквално стори арки. Мисля че тук ще е подобно. ЕА искат да ни държат в играта по ред причини, а това е сигурен начин. Въпросът е да не пострада гейм прогрешъна, да не са рязали парчета та после "щедро" да ти ги дават. Ще видим, не остана много, утре почвам прелоуда.
sauron93 avatar
sauron93
12 февруари 2019
Само да не ни вкарат и нас в сериала. Да ни таксуват за всяко длц ..
nightwarrior avatar
nightwarrior
12 февруари 2019
Това е и част от причината да не вземам играта, а да се абонирам за праймъра. Писаха, че за игрите включени в него получаваш старите и новите длс-та, но да видим, това все пак са ЕА
darkblue avatar
darkblue
13 февруари 2019
@BundyBari

BundyBari avatar
BundyBari
13 февруари 2019
The hype is real
Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл