
Но какви са целите на EA ще се запитате? От компанията обявиха – минималните очаквания към Anthem са 6 милиона продажби за първите 6 седмици от пазарната премиера.
„Anthem е нещо, което те досега никога не са играли“, казва Блейк Йоргенсен, финансовият шеф на EA, визирайки акционерите в студиото. Той добавя, че очакванията са за 6 милиона продажби в дебютните седмици. Също така поради спецификата на играта – насочена към онлайн елемента и в която се очаква постоянно да се добавя ново съдържание – EA се надява продажбите да продължат със стабилно темпо и след това.
Ако трябва да сме честни 6 милиона продажби не са някакви колосално число в днешно време. Особено за мултиплатформено AAA заглавие. Но пък от друга страна – EA съвсем основателно се гледа с огромно подозрение днес. А пък марковият за компанията шутър Battlefield едвам премина 6 милиона продажби при премиерата си в края на миналата година, при положение, че минали издания комфортно стартираха на 10+ милиона.
Така определено ще е интересно какво ще се случи с Anthem, който чакаме по-късно този месец.
Още по темата
Реално 6 милиона не звучи особено високо като число... ама ако повечко хора изчакат и се окаже фейл Anthem в ендгейма, може и да не ги стигнат. Разбира се имаме и въпросът колко е бюджетът. Щото ми се струва, че EA не са развързали широко портфейла...
Фалоут няма да си я пусна посмъртно. Просто в тази не мога да направя нищо,тъй като 90 процента от времето бях зает да готвя храна,вода,да чистя токсини,да дам сън на героя,да чистя болести и тн. За мен това е тамагочи игра за губене на време.


3