
Последните информации идват отново от уеб страницата на Blizzard. Обява за работа разкрива, че се търси художник за „нов, необявен Diablo проект“. Които думи силно намекват, че не иде реч за експанжън или някое DLC тип Rise of the Necromancer за Diablo III.
За съжаление обявата за работа по традиция не споделя особено много за самия проект. Но пък ако се върнем по-назад в миналото може да заключим, че работата по него е започнала някъде около 2016-а.
Именно тогава Blizzard търсеше директор, който „да изведе Diablo серията в бъдещето“. Но пък от друга страна ако наистина играта се готви две години, то не е сигурно дали ще бъде обявена скоро.
Що се отнася до Diablo III, играта успя да внесе смесени впечатления, особено в хардкор феновете на франчайза. Заедно с това през годините концепцията на екшън RPG-то тотално се промени – дотолкова, че в сегашния си вариант общо взето играта е крайно различна от онова, което беше в началото. И може да се каже – за по-добро.
Дали обаче при Diablo IV ще имаме повече целенасоченост?




3