
Студиото TimeGate, отговорно за почти целия сингъл на Aliens: Colonial Marines, е подало документи за банкрут. Това не е особено изненадващо с оглед на факта, че миналия месец бяха осъдени да кихнат глоба от 7.35 милиона долара на разпространителя SouthPeak.
Макар че се оказва, че това е последният проблем на TimeGate. Всъщност, компанията има общи задължения на стойност 10-50 милиона долара. Което си е внушителна сума за гейм индустрията.
Те са дължими на Epic Games, Agora Games, както и DJ2 Entertainment. Не само това, но и TimeGate трябва да даде и 34.80 долара на локална пицария, които също са отбелязани в документите за банкрут! Е, не може да им се отрече на американците, че са прецизни!
Към момента ми изглежда малко вероятно TimeGate да се спаси от фалита. Тук ще поясня, че документите са заведени по популярната 11 глава от закона за банкрутите в САЩ. Тя позволява дадена компания или дори частно лице да опитат реорганизиране на финансите си, докато са защитени от своите кредитори. Но с оглед на лошата слава, която доби TimeGate не само с Aliens: Colonial Marines, но и други свои предишни игри, то не ми се струва особено вероятно те да оцелеят.



16