hategame logo
Red Dead Redemption 2 ще глътне 105 GB
пуснато на 27 септември 2018 от pseto
red dead redemption 2
Red Dead Redemption 2 ще изисква минимум 105 GB дисково пространство, успява да забележи сайта RockstarIntel. Всъщност от страницата се заглеждат в малкия шрифт на показания от Rockstar бъндъл с PS4 Pro и Red Dead Redemption 2.

Тъй като играта ще предложи 4K резолюции при по-мощния PlayStation 4, то очевидно по-големите текстури ще тежат. И въпреки че стандартният PS4 няма как да подкара 4K, то е съмнително, че Rockstar ще предложат по-малка инсталация за него.

Red Dead Redemption 2 е наличен и за Xbox One (и Xbox One X), като можем да сме сигурни, че и там размерът ще е подобен или съвсем същият.

Но пък когато говорим за едно от потенциалните GOTY-та на 2018-а… 105 GB ще се преглътнат лесно, нали?

Коментари
igra4 avatar
igra4
27 септември 2018
Ако трябва всичко ще изтрия и само тази игра ще е на PS4-ката ми. Това ще е най-добрата игра не само на годината ами за поне 2-3 години напред, както беше с GTA V. Да са живи и здрави Рокстар
Изтрит потребител avatar
Изтрит потребител
27 септември 2018
Изтрит коментар
sauron93 avatar
sauron93
28 септември 2018
То играта излиза скоро а те 1 геймплей не показаха,само някви трейлърчета. А и пц версия няма да пуснат,може да ми го духнат леко така.
lyubohar avatar
lyubohar
28 септември 2018
Ами аз имам и конзола, но пак могат да свършат същото упражнение Като научих, че това е просто GTA с western скин и рязко ми мина всякакъв интерес
hyper avatar
hyper
28 септември 2018
Любо, далеч не е, има поне 5 пъти повече системи от която и да е GTA досега, вероятно ще е новата еволюционна стъпка за open world игрите.
pseto avatar
pseto
29 септември 2018
RDR2 на теория трябва да залага адски силно на сингъла, което ми харесва. Понеже GTA V напълно очевидно акцентираше на мултито и в резултат кампанията беше... окей за едно изиграване, но аз така и не намирах какво да правя в отворения свят. Освен сандбокса - да летиш наляво-надясно с някакви превозни средства и да правиш каскади, структурираните и внедрени мини игри не бяха никак много. Докато в RDR 2 би трябвало да е така.

Апропо не мисля, че Red Dead Redemption - първият, е просто уестърн рескин на Grand Theft Auto. Напротив, доста различно и уникално усещане има.

lyubohar avatar
lyubohar
29 септември 2018
Дано сте прави, ще се разбере скоро
hyper avatar
hyper
30 септември 2018
Псе, не съм сигурен доколко са акцентирали на мултито, предвид че го пуснаха месеци след сингъла, смисъл то и в старите ГТА като минеш историята нямаш чааак толкова какво да правиш, но виж, сега ако с РДР са напипали по-жив свят, може би ще се отрази на бъдещите GTA.
pseto avatar
pseto
01 октомври 2018
Е, Grand Theft Auto Online се появи 2 седмици или нещо такова след играта (проверих, щото помня, че не мина особено много време, тъкмо бях привършил сингъла и ревюто за него и вече имаше мулти). За мен поне Rockstar бяха отделили немалък ресурс за мултито, което в крайна сметка им се и отблагодари в дългосрочен план. Кой знае колко милиарда долара докара на Take-Two.
toti avatar
toti
28 септември 2018
хм ще се пробва въпреки,че първата ми беше яко скучна...може пък тази да се окаже по интересна
igra4 avatar
igra4
29 септември 2018
Недей я пробва, няма са ти хареса., освен ако не си с хакната пс4.
bojosan avatar
bojosan
01 октомври 2018
Първата и на мен ми беше адски скучна,и до ден днешен не събрах сили да я мина,за тая се съмнявам да е нещо по различно.Съдейки от качеството на игрите през последните години,не виждам нищо ново и интересно,виждам един изчерпан потенциал,copy/paste на стари гейммеханики .Изтъркана и позната история само дето на фона на повече пиксели.
Иначе Рокстар може и да си векува с GTA5.Те са си хванали слабото място на таргет групата в предпубертетната и пубертетна възраст и си ги доят яко.
lyubohar avatar
lyubohar
01 октомври 2018
This
pepito avatar
pepito
01 октомври 2018
Носят се слухове че работата е яко копи пейст от witcher-a, но ще видим. Не съм му фен на witchera но не мога да отрека че поляците са си барнали яко играта, ако рокстар са копирали оттам може само да им е в плюс, но дори и да е така не вярвам да са се справили качествено, рокстар са известни с посредствеността си.
Изтрит потребител avatar
Изтрит потребител
01 октомври 2018
Изтрит коментар
nightwarrior avatar
nightwarrior
01 октомври 2018
Чистене/поддържане на оръжия. Трупане на умения. Зависимости от consumables - ако си гладен/преял ти се отразява на стамината. Зависимост от облекла - ако не си се облякъл подходящо(тънки дрехи в зимно време и т.н.) пак да ти се отразява на статистиките. Системи за ноторайъти и т.н. Мхм, чистокръвен екшън уестърн...

Отделно с флората и фауната, с която се хвалят от последните интервюта, силно се съмнявам да няма някаква крафтинг система(може и вече да са казали, далеч не съм чел всичко казано от тях). Дали ще са тревички или нещо друго, ще видим тепърва, ама нали трябва да си пуснеш дежурните лафове.

Не казвам, че това са неща, които CD Project Red са измислили, но очевидно прилики между игрите има(както и разлики, едната е уестърн, другата е medieval fantasy все пак). Нито CDPR нито Rockstar откриват топлата вода с игрите си, въпроса е да е направено добре. The Witcher 3 беше направен с много труд и желание, ако тук случаят е същият, ние като играчи можем само да спечелим.

Изтрит потребител avatar
Изтрит потребител
01 октомври 2018
Изтрит коментар
nightwarrior avatar
nightwarrior
01 октомври 2018
Къде съм написал, че го копират? Можеш ли да четеш изобщо? Пиша ти, че RDR2 има откровено RPG механик и не е просто чист екшън уестърн, какъвто може би е била първата игра(не знам не съм я играл). Казах, че нито едните, нито другите откриват топлата вода(не знам що си преразказвам буквално коментара отгоре, но явно някои имат attention span от 4 реда, заеби).

Това, че две игри са от различен жанр, не значи че няма неща които могат да се сравнят. Може да се сравняват отворените светове, колко са богати, колко са изпипани. Графики, механики(сходни а и не само), сторита, диалози, озвучение. Има разбира се разлики, произтичащи от жанра. Ти гейм ревю чел ли си в живота си?

Това, че ти не можеш да си извадиш главата от задника и за теб гейминга почва и свършва с GTAV си е лично твой проблем.

igra4 avatar
igra4
01 октомври 2018
Първо това същество pepito е дългогодишен трол от ВеЦе Мания, нз защо му отговаряте.
Второ да сравняваме една ставаща игра на студио с традиции от 6-7 години с игра на мастодонти като Рокстар които са в играта от над 20 години е престъпление.
Найтчо облизваш ли се, облизваш ли се, големия ПеЦеджия си взе PS4 и почна да се храниш с качествени игри, а иначе преди товa... ПеЦе суша
pseto avatar
pseto
01 октомври 2018
Колкото по-RPG, толкова по-добре. Поне за мен, разбира се. Чистокръвните екшъни имат потенциала да омръзнат бързо, както например GTA V ми омръзна след основната кампания и никога след това дори не съм се замислял да го играя. Докато при прилично вкарани RPG елементи RDR2 може да те задържи за кой знае колко часове.

П.С. Между другото The Witcher 3 е игра, в която няма чак толкова наистина "нови" за гейминга механики. Първият The Witcher имаше, но в търсенето на "традиционен" отворен свят от трето лице ефектът им беше силно намален. Тъй че не мисля, че може да се каже "нещо е като The Witcher 3", при положение, че The Witcher 3 е нещо като много други неща.

П.П.С. GTA V не ме убеди, че Rockstar правят игри със страст, ако изключим техническата част и любовта към детайла в околната среда. Тъй че очаквам RDR 2 в по-скоро неутрална позиция и ми е интересно как са нагласили геймплея. Щото аз със сигурност няма да прекарам стотици часове в оглеждане на пейзажи и снимане там на стоте вида различни животни.

nightwarrior avatar
nightwarrior
01 октомври 2018
Палячото пак намери да се изкаже неподготвен. CDPR са основани 94-та(все едно това е аргумент). Въпросът тук е качеството, а играта на поляците е качествена. Но що ли обяснявам за качество на придворния шут на токси, дето трепери дали Генчо педала ще е в лайва на Брадъра.

Само ти и още няколко отявлени дебила(твои себеподобни) използвате думата "пецеджия". Никога не съм се определял като нещо такова.
Сега си отвори очите и чети внимателно, че ми писна да пиша едно и също, а тъпата ти кратуна да не го вдява - предпочитам да играя на РС, при равни други условия, играя играта на РС. Когато Сони държат игра за заложник, та да им се продава конзолата, а аз искам тази игра, аз си я вземам. Не робувам на платформа. Тъй че ти, господин палячо, се облизвай и злобей, че някой не бил могъл да играе нещо по една или друга причина, щом това ти пълни живота. Аз ще си играя на каквато платформа искам.

igra4 avatar
igra4
01 октомври 2018
Ей беден, наляво и надясно изтъкваш и правиш намеци, че имаш PS4. Ти пък си заложник на Сони, що купуваш нещо, което не те кефи, 100 про даже не ти е нова ами някоя от олх, въшка.
nightwarrior avatar
nightwarrior
01 октомври 2018
После що ти викам палячо? Беден съм би? Колко изкарвам, кво работя, кво знаеш за мен, клоуне? Къде изтъкнах, че имам PS4? Коментирам игри... в сайт за игри, лоботомико. Приемам конзолата като необходимо зло, теб кеф ли ти е като плащаш тока - не, ама го правиш. Тва май ти дойде сложно и ще трябва да го повтарям... Все забравям, че комуникирам с шамандура с високо мнение за себе си. Не че е твоя работа, но си я взех директно от магазина на ръка, бъндъл с GoW. Ама що ли се занимавам с низката ти душица, която явно има нужда някой да е по-зле от нея, че да съществува. Злобей бе, представи си, че съм клошар и че даже нямам конзола и РС, ако тва ще ти помогне да спиш. Баси комплексара, заклевам се... Тъкмо когато помисля, че няма къде по-долу и ти се свлечеш.
igra4 avatar
igra4
01 октомври 2018
За теб честно бих си уговорил среща и бих те спукал от бой, защо ли, защото си пълен малоумник. Никъде няма обиди а той изредил 5-6 обиди към мен и после, очаква нормално отношение. С теб дискусия не може да се води, защото си бавноразвиващ. PS4 необходимо зло, боже боже, мъкааа.
nightwarrior avatar
nightwarrior
01 октомври 2018
Вика ми ПеЦеджия, почва да ми се прави на остроумен, после се държи като ощипана девойка. Вече даже не мога да те съжалявам...

Продължавай да потъваш, тоз път не смятам да ти мятам пояс. Съжалявам, че си загубих толкова време с теб.

sauron93 avatar
sauron93
01 октомври 2018
Пуснаха геймплей видео 2 ,доста добре изглежда,жалки че нямам конзола.
nightwarrior avatar
nightwarrior
01 октомври 2018
И на ме ми изглежда интересна. 85 на 15 съм да я взема, ама има време, ще видим.
Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл