hategame logo
Слухове: Blizzard готви „истинско“ Diablo IV
пуснато на 22 ноември 2018 от pseto
diablo 2 cover
В момента Blizzard подготвя истинско, мрачно Diablo IV – в духа на първите две заглавия от серията. Това научаваме от анонимен бивш разработчик в компанията, цитиран от Kotaku.

Той споделя, че проектът носи кодовото название Fenris, като се подготвя от 2016 година насам. Потвърждавайки други слухове разработчикът казва, че Diablo IV не е в никак напреднал стадий на разработка и вероятно едва ли има някакви прототипи, които да се покажат на гейм обществеността.

Вероятно и заради това Blizzard са решили да не обявяват играта на BlizzCon, а единствено мобилното Diablo: Immortal, за което получиха яко критики.

Що се отнася до Diablo IV, то директорът на проекта Луис Барига има „силна визия“ за заглавието. Която е в духа на оригиналните игри – мрак и практически никакви анимационни елементи. От каквито изобилства Diablo III.

От анонимния разработчик научаваме също, че е бил планиран втори експанжън за Diablo III, но висшият мениджмънт на Blizzard го е спрял, понеже играта е смятана за тотален провал от управляващите студиото. Което е разбираемо – екшън RPG-то претърпя куп метаморфози и докато във финалния си вид най-накрая някак уцели точната формула, то мнозина помнят с горчивина Error 37 и аукциона с реални пари при пазарната премиера.

От дългото интервю научаваме също, че в Blizzard витаят притеснения, че влиянието на Activision започва да става все по-силно. Както знаем двете компании са под една шапка – на Activision Blizzard, но имат известна степен на независимост. Все пак Blizzard наскоро се е сдобил с нов финансов шеф, дошъл от Activision, чиято основна цел е била да намалява разходите доколкото е възможно. Същевременно и карайки студиото да пуска игри по-бързо. Което пък може да навреди, особено ако се надяваме на наистина качествено Diablo IV.

Разбира се тук говорим за спекулации и не можем да знаем кои от тях са право в целта и кои - недочути слухове от кухнята на Blizzard. Но нищо не ни пречи да се надяваме на силно Diablo IV, нали?

Коментари
lyubohar avatar
lyubohar
22 ноември 2018
Мисля, че новината беше, че това Диабло са го правили от 2014 до 2016, когато са го зарязали и са почнали да подготвят мобилното...
pseto avatar
pseto
22 ноември 2018
Този слух е някакъв... различен, то в последните седмици доста се появиха. Общото е, че според всички слухове се готвят няколко Diablo проекта успоредно и че има активна концепция за Diablo 4.

Ама оттам нататък... бог знае. Пък и това кой какво чул - то и аз от моята компания чувам разни неща и онова, което се случва в реалност е напълно друго.

lyubohar avatar
lyubohar
22 ноември 2018
Абе дано има нещо вярно. Мрачно диабло, че и в духа на соулс игрите, прекалено хубаво звучи...
pseto avatar
pseto
23 ноември 2018
То става дума за концепции, така или иначе... аз никога не вярвам на нищо, което е на лист хартия или на скици. От тази гледна точка може би не е зле, че Blizzard не са представяли нищо, може би и те имат подобен начин на мислене. Аз предпочитам да говоря за нещо или да го показвам, ако е готово на някакво... функционално ниво. Ако съществува извън главата ми.

Но както писах в другата статия - не вярвам, че Blizzard са способни да направят "истинско" Diablo IV. Но колко щастлив ще съм, ако успеят да се доближат до него...

sauron93 avatar
sauron93
23 ноември 2018
Глупости :-)
Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл