
Което е любопитен факт. Най-вече защото щатът Роуд Айлънд, който притежава правата за франчайза от вече половин десетилетие, искаше солидни пари за тях. Над 20 милиона долара. Която сума се стори прекалено висока за всички потенциални купувачи.
Естествено след 5 години време можем да предположим, че американският щат се е задоволил и с доста по-ниска сума. А пък THQ Nordic продължават да купуват по-старички франчайзи с идеята да ги възродят.
Предстои да видим дали има планове за Kingdoms of Amalur 2. Или първо ще бъде направен някой римейк на първата част. Може би скоро THQ Nordic ще споделят?
Иначе 38 Studios фалира през 2012 година малко след премиерата на Kingdoms of Amalur. Макар и играта да бе добре приета, то продажбите далеч не бяха достатъчно, за да бъде избит нейния бюджет. Още по-лошо – студиото беше инвестирало крупни суми в MMORPG-то Project Copernicus. Така изведнъж компанията се оказа без пари и банкрутира. А тъй като бе взела заем от Роуд Айлънд, то интелектуалната собственост на 38 Studios се управляваше от американския щат. Досега.
Още по темата
Иначе за Kingdoms of Amalur - хубава игра, но лош бизнес план. Първа игра на ново студио и ти да се надяваш да се харчи в 4, 5 милиона - това е лудост. Най-малкото не познаваш особено добре гейминга. В който да, има хора бол да купуват Call of Duty и FIFA всяка година, но същевременно в доста жанрове и нещо много яко може да е комерсиален провал. Тъй че това им изяде главата...
(Апропо на Kingdoms of Amalur бюджетът не беше нисък, даже сега погледнах някаква статия - към 50 милиона е неофициално, което си е AAA както и да си го гледаме. То с толкова пари, май малко повече, беше направен The Witcher 3.)



3