„Трябва да намерим баланса, защото не можем да сме отворено политични в игрите. Например в The Division имаме дистопично бъдеще и много интерпретации, че това е нещо, към което днешното общество върви – но все пак говорим за фантазия“, казва Алф Конделиус, част от екипа на The Division.
„Лошо е за бизнеса, това е откровената истина“, продължава той, добавяйки, че Ubisoft не иска да взима позиция относно модерната политика.
Което всъщност не е никак изненадващо. Не само за френската компания. Геймингът в доста аспекти може да е доста консервативен и не толкова често се търси „шокиращия“ фактор. Специално ако говорим за AAA игри, отворени към възможно най-много хора. А пък точно политиката и то днешната може да предизвика куп дискусии, които да навредят.
Още по темата
Иначе има място за политика в игрите... просто трябва да е добре направено и да е част от играта, не самата игра.
Не че, реално погледнато, същото не е валидно за филми и прочее. И там винаги се представя една удобна гледна точка. Ако нещо тип House of Cards представя леко реална перспектива задължително се изкривява до такава степен, че пак да избяга достатъчно от евентуална истина и да се превърне в стопроцентова фантастика.