
Тя проследява броя на сваляния и популярността на различни мобилни игри, като на нейната база пресмята какви вероятно са приходите ѝ. Доколкото не е ясно колко точно хора плащат за free-to-play заглавия, то се смята, че няколко процента от всички, свалили заглавие за iOS или Android, прибягват до микроплащанията.
В случая на Call of Duty: Mobile свалянията са 270 милиона. Ако приемем, че 5% от тези хора са си купили нещо, то тогава Sensor Tower предполагат, че те са харчили средно по близо 20 долара. Което звучи като резонна прогноза. Доколкото е възможно част от хората да са си купили евтини неща, то знаем, че друго вкарват стотици, хиляди и дори десетки хиляди долари. Съвсем възможно е и тези 480 милиона долара всъщност да са консервативна сума.
Самите Activision купиха преди няколко години King, студиото зад Candy Crush Saga. В контекста на Call of Duty: Mobile разбираме каква е била една от идеите на внушителната сделка. А именно - да бъдат привлечени специалисти в мобилния сектор, които да помогнат на Activision да навлезе силно в него. Което очевидно се случва с Call of Duty: Mobile.
Още по темата
