В резултат е възможно в момента да имаме завой към различен модел. При него играта ще бъде развивана с течение на времето, като към историята периодично ще се добавят нови куестове. Те ще „се развиват в зависимост от решенията, които обществеността взима“ – което звучи като интересна идея, макар че е интересно да видим как ще бъде реализирана тя (ако изобщо слуховете са близо до истината).
The Division 2, например, също следва game as a service модела. И след пазарната премиера играта продължава да се поддържа, включително и с още мисии към основната кампания. Същото важи и за друга игра на Ubisoft – For Honor, която досега се сдоби с куп ъпдейти.
Така не е задължително game as a service да предизвиква негативни мисли у нас. Макар че заглавие като Ghost Recon: Breakpoint, което далеч не бе сред най-успешните, е по-скоро занемарено. Или с други думи – колко добре ще се поддържа дадена игра вероятно зависи от първоначалния ѝ успех.
Сред останалите разлики в Skull & Bones ще е по-големият акцент на мултиплейъра и кооперативния елемент. Макар че ще можем да играем и напълно сами, ако искаме.
Що се отнася до Skull & Bones, играта ще залага на морските битки. Заглавието е дело на сингапурското студио на Ubisoft, което първоначално представи корабите в серията Assassin's Creed. Последно геймплей от Skull & Bones видяхме през 2018-а, като след това играта „потъна“ и не сме чули или видели нищо повече за него.