hategame logo
Създателите на Warframe купени от китайски гигант и... компания за месо
пуснато на 07 юли 2014 от pseto
warframe 2
Компанията Digital Extremes, известна най-вече с безплатната си игра Warframe, ще смени своята собственост. Дружеството ще бъде купено от китайците Perfect World, известни със своя гейм продукт, носещ същото име. Още по-интересно обаче, в сделката ще участва и гигантът Sumpo, продаващ... различни продукти от пилешко месо. Очевидно компанията се готви да диверсифицира своето продуктово портфолио, придобивайки Digital Extremes, съвместно с Perfect World.

Но какво значи това за феновете на Warframe? Вероятно това е най-големият въпрос, който интересува мнозина. Засега, доста трудно е да се даде отговор на този въпрос. От Digital Extremes разкриват, че „не могат да дадат детайли за сделката все още“, понеже законът им забранява. Феновете на Warframe биват уверени, че играта няма да бъде повлияна в негативен план от сделката.

От друга страна, потребителите не са толкова сигурни в това. Вече се появиха и първите петиции в интернет, които призовават Digital Extremes да се откажат от сливането с Perfect World. Това, естествено, няма да се случи. Предстои да видим дали ще има отлив на играчи в Warframe.

В последно време, китайските развлекателни гиганти започват да набират сериозна скорост. Те не само генерират внушителни печалби в Азия, но и навлизат с подобни сливания и на западния пазар. От друга страна, привичките на европейците и жителите на Северна Америка са далеч по-различни от тези на източните ни приятели... тъй че не се знае как ще свърши всичко.

Коментари
undefined
Former Gaming Glory
08 юли 2014
От Digital Extremes разкриват, че „не могат да дадат детайли за сделката все още“,
Т'ва съм го чувал преди.

Феновете на Warframe биват уверени, че играта няма да бъде повлияна в негативен план от сделката.
И това съм го чувал преди

Добре, че не ми дреме за тоя paywall носещ името WarFrame.
Препоръчвам на всеки да не си губи времето с него, не си струва.

undefined
pseto
08 юли 2014
Аз поиграх малко, когато се беше зарибил по него и го препоръча. Не ме грабна обаче, а и след това явно се формира някакъв безумен paywall, което е още по-зле. Ама те китайците много ги обичат paywall-овете, тъй че... направо си е среща в рая тази сделка.
undefined
Former Gaming Glory
08 юли 2014
Имаше много як потенциал заглавието. Дизайна на повечето warframes беше як. Обаче по едно време нещата рязко се промениха. Аре добре. разбирам да има платени неща, ама с всеки нов ъпдейт, тази бета (!?) се тъпчеше с нови картофи за продажба. Ключ за това, карта за онова, 24 часа чакаш за еди кое си. Изведнъж се хвърляш в лудия геймплей. Стават добри сесий, намираш кадърни хора. И по едно време разбираш жестокото ограничение което играта налага със солиден paywall. Естествено не ти пречи и по безплатен начин да си набавиш нещата (хе-хе -хе), ама докат ги изграйндиш и ше фанеш пътя... Но последната капка беше когато направиха някои неща нейзбежни за покупка.
undefined
Former Gaming Glory
08 юли 2014
И имах надежда в DE, все пак са работили на UT (което обяснява защо в началото ме хвана), но Явка братле, когато предпочетоха да тъпчат магазина за сметка на това да обогатят самата игра с я по различни карти, я малко по интересни мисии, вместо земи онова, пази това. Пробвах я на скоро, добавили са няколко различни месности и познатите режими просто малко са ги попроменили, ама колкото без ич. Ше кажеш, че мениджъра им е бил българин.
И ми стана тъпо, щото предпочетоха да въртят далавери като тъпчат магазина с разни боклуци. А иначе се биеха в гърдите, че няма така да стане. Абсолютно си прав, при китайците ще са си добре и тогава, хептен ще се превърне в борса за наддаване.
undefined
pseto
08 юли 2014
За съжаление това е лошото изпълнение на free-to-play модела. Създава се нещо силно като основа, зарибяват се достатъчно хора, след това разработката спира и започва трупането на дивиденти. В типично американски стил.

Именно заради това смятам, че free-to-play може да съществува само с продажба на козметични предмети. Тогава разработчиците имат мотивация да подобряват играта си. В противния случай е pay-to-win в малка или голяма степен, при който винаги има един завършек - най-накрая всички се отказват от една игра. А разработчиците се въргалят в пари.

Всъщност, може да се извади някакъв голям извод - дали игри се правят за удоволствието, за удовлетворението или само за пари. Във втория случай имаме ефекта Zynga - уцелва се някаква зарибяваща формула тип FarmVille, взимат се големите пари за кратко време и после всичко потъва.

Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл