
...като вече е известно и първото име от актьорския състав. Това е Джоди Търнър-Смит, която ще изиграе Ейле - "свиреп боец с глас на богиня".
Предстои да научим кои ще са останалите членове на актьорския състав.
Засега The Witcher: Blood Origin няма дата на излизане. Вероятно е покрай пандемията от COVID-19 продукцията да се забави още повече отвъд първоначално планираните от продуцентите срокове. Тази година обаче очакваме вторият сезон на The Witcher, който също бе отлаган многократно заради новия коронавирус.
Още по темата





YAAASSS QWEEEN SLAAAY!!!






Да протестираш герой, който вече има раса да му се смени - добре, има логика. Но някакъв изцяло нов персонаж?




Точно аз да съм SJW дет дори Pseto не ме приема като му говоря за разликите между расите

Просто ми е странно защо в Източна Европа по принцип е така. Не сме имали роби, нас са ни опресирали доста често (и сме връщали де), но като влезна в БГ или PL или RU форум все едно говоря с робовладелци от 17ти век...
@Lyubohar
Именно.

Middle English: shortening of Old French esclave, equivalent of medieval Latin sclava (feminine) ‘Slavonic (captive)’: the Slavonic peoples had been reduced to a servile state by conquest in the 9th century.

Това като го написах в един Discord сървър ме баннаха, защото било расистко спрямо черните...








Общо взето каквото каза и Lethian, но написахме коментарите по едно и също време.


@Dandelion
Dude... mind the spoilers.


Нали за Играчкин е ясно, той е стереотипа за необразованата низша класа. Той не може да чете дори, тъй че цветните картинки на калпавият му телевизор ще го радват.


И това, че младите изкуства се развиват бързо е факт, но това развитие помага и на старите просто друго си е пост-модернизъм + 7 милиарда ретарда свързани чрез интернет да постигат нещо.
Нз де. Забелязвам, че в стереотипите има някаква истина и примерно един геймър е средно много по-прост от някакъв си книжен плъх.


Иначе да, и аз съм напълно съгласен, че проблемът в днешно време с квотния принцип е този, че даден персонаж се осмисля само от цвета на кожата си, сексуалната си ориентация или нещо друго. А също и това, че не се търси най-добрият възможен актьор за дадена роля, ами онзи в най-правилния цвят на кожата. Какъв е крайният резултат? Небалансирани продукции, в които една част от актьорите се справят добре, други някак не стоят на място, защото са насадени насилствено. А това винаги се усеща.
Ся не знаем какъв е случаят тук. Може би се застраховат с това "оригинална история", за да не мрънкат феновете на книгите за цветовата гама на актьорския състав.

Не случайно "първо бе словото", а образа чак след това, ако мога така да го допълня.


Освен това "изграждане на образи" точно в Witcher сериала... Отсега ви казвам, че няма да има - и с бели герои, и с черни герои, и с шарени еднорози да е





И все пак... това е изключение. Аз не смятам, че киното е по-низше по дизайн, а че киното в 2021ва със всичките си постижения не е достатъчно добро. Но ще бъде някой ден... просто не знам кога.
















Йенефер леко мина, виж какво причиниха на Фринджила и Трис. Като първата уж напомняла на Йенефер и затова Гералт я харесал. Открийте приликите





Те нали разни психари хвърляха обвинения, че чернокожи актьори не са достатъчно черни и са по-скоро мулати. Та явно и дотам ще се стигне, сигурно скоро и чернокожите ще ги карат да минават през солариума, докато не добият съвсем конгоански вид.




Което е друг ташак - Black Panther с всички нюанси на чернокожите актьори беше приет като върхът на филмовото изкуство, гениално и страхотно, имаше там някакви бели, един злодей и един comic relief ако не ме лъже паметта. Ама да направят един филм само с дръпнати - не. (В контекста на аниметата може да е яко да се направи нещо в САЩ, защото там има всякакви генетични примеси, а в анимета/манга персонажите имат доста европеидни, не изцяло японски черти; друг въпрос е, че режисьорът задължително трябва да е японец, холивудските режисьори много обичат да представят "свой поглед", който обикновено е кенеф.)



Ама имайте предвид, че много зависи и от близоста на човек с материала. Споменах горе Exodus и Gods of Egypt. Сългасен съм, че има избелване така да се каже и, че е валиден аргумент. Както и да речем примерно как Лорънс Оливие играе Отело. Само че аз лично съм безразличен към трите заглавия. Тоест отчитам, че е проблем, просто не го усещам като мой проблем. Виж, примерно ако Блейд го играе бял, пак ще недоволствам както когато Роланд го игра Идрис Елба.


Четенето на романи, повести, проза без значение дали ще са исторически, фантастика, криминални или любовни романи спомага изключително много за обогатяването на същата тази обща култура, която така или иначе трябва да я притежаваш на едно базисно ниво, за да можеш да градиш след това. И по-важното - четенето ти помага да се срещнеш с такава богата палитра от персонажи, която никога не би срещнал в твоя живот, нито би видял в киното. Четенето изгражда качества в личността на четящия, обогатява неговия характер и променя също така мирогледа, за който говорих по-горе.
Относно втората част на твоя пост, то в нея няма много смисъл. Далеч не съм интерпретирал погрешно словото, може би ако си направиш труда да осмислиш казаното от мен, ще вникнеш в думите ми. Да, слово има и в киното, но то няма нищо общо с онова в литературата, а освен това в киното то е второстепено. Също така никъде не съм твърдял, че другите изкуства не могат да носят "значение". Така че, ако обичаш, не ми вменявай становища, които никога не съм твърдял. Нямам намерение да влизам в обяснителен режим за фалшифи твърдения.
Относно въпросния филм, не съм го гледал, но ще го изгледам заради теб. Винаги съм отворен за предложения относно качествени филми. Миналото лято даже изгледах цялото творчество на Хичкок, от най-ранните му филми още от двадесетте и тридесетте.
P.S. И нека за финал да подчертая, че не принизявам киното, нито което и да било изкуство. Всички те си имат своето място в човешката цивилизация и спомагат за нейното развитие.

Това е отличен пост и общо взето са моите мисли по темата.


Тука гледам се вихрят сериозни дискусии какво е изкуство, дълбочина, периметър, хипотенуза, социални борби...
но същината на темата е, че мацката става

Иначе доколко развивало въображението та книгите, та киното, да, различни изкуства са, макар и на практика много хора да продължават да ги оценяват като едно, защото ако няма ясно разказана история, "филмът им бил мууууден и скууучен"...
Целта на голямото кино е не да развинтва фантазията на зрителя, а да го накара да приеме реализъм, какъвто обикновения човек в обикновения си живот, изпълнен с роли, лицемерия, механични емоции, механичен морал и пр., не може да оцени. Киното е тази магия, която ни дава да оценим живота в по - голяма дълбочина, но това не е паралелна или имагинерна реалност, а е същинска реалност. Когато попитали Тарковски:
- Във вашите филми много често вали дъжд. Каква е символиката на дъжда във филмите ви?
Тарковски отговорил с досада, че няма символика. За него всичко е натурално когато снима и монтира. За големите артисти произведенията им могат да изглеждат сюрреалистични на вид, но за тях самите е чист натурализъм, защото така виждат света.
В днешно време има хубаво кино, просто трябва се рови човек. Уви, скоро ни напусна големия Ким Ки Дук, но не е свършено с киното. И с музиката е така. Дори след като убедително вярвах, че няма отдавна качествено наше кино, след като гледах "Ага", който все едно не е правен от българи, направо бих го поставил редом до шедьовър като "Самсара" на Пан Налин от 2001ва.




