
Покрай подготовките за излизане на борсата компанията разкрива някои интересни подробности за финансовото си състояние (частните компании не са длъжни да разкриват своите приходи и печалби, така че досега не знаехме какво точно се случва в Unity). За 2019-а дружеството записва приходи от 542 милиона долара, което е ръст с 42% на годишна база. От друга страна компанията не е на плюс - загубите възлизат на 163 милиона долара (което е с над 30 милиона повече, сравнено с година по-рано).
Приходите за първата половина на 2020-а пък записват скок с още 39%, което показва, че графичният двигател се развива със сериозни темпове (и може би скоро ще излезе на печалба?).
Компанията споделя и изследване, според което към половината от игрите, излезли за PC, конзоли и мобилни устройства миналата година са били базирани на Unity. Което също звучи фантастично.
Ще е интересно да видим колко пари ще успее да събере Unity, излизайки на борсата, а също и каква ще е пазарната им капитализация. Но дали нещо в пазарния модел няма да се промени?
Още по темата

За съжаление май не съм видял още игра да показва такава визия с този енджин. Повечето изглеждат с доста посредствена графика тип 2012-та.

Интересно как ще излязат на борсата, с по 30-40% растеж на приходите загубите не би трябвало да окажат толкова голямо влияние (особено и докато компанията расте).

Иначе Unity е значително по-лесен за работа, поддържа и C#, докато Unreal е някакси не чак толкова интуитивен, отделно там езика е C++, а в днешно време забелязвам, че новоизлюпените програмисти не го владеят.
Unreal го рекламират като енджин, който не изисква да си програмист или да разбираш от програмиране и в частност C++, има някакъв вид "визуално програмиране", представлява нещо като блок-схема, в която се навързват различни блокове и енджина автоматично го превръща в код... Никога не съм го ползвал и честно казано се съмнавам, че с това може да се направи нещо повече от простичка инди игричка. По-голямата популярност на Unity го доказва според мен.
Друго предимство на Unity e при 2D игрите, Unreal е насочен към 3D и направата на 2D игра е да не кажа невъзможно, но не е така интуитивно и лесно както в Unity.